0Všetky mamičky chcú, aby malo ich dieťatko po príchode na svet len tie najlepšie podmienky na začiatok svojho života. Aj preto všetko potrebné pripravia už pred pôrodom. Základom výbavy pre bábätko je aj kočík, ktorý je často tou najväčšou investíciou. Aj preto výberu kočíka venujte dostatočnú pozornosť a kupujte len taký, ktorý poskytne vašej ratolesti to najväčšie pohodlie, bezpečnosť a vám ľahkú manipuláciu.

Hlboké kočíky pre tých najmenších s možnosťou celoročného využitia

Počas prvých mesiacov bude vašim každodenným spoločníkom hlboký kočík. Ten je univerzálnou voľbou, pretože obsahuje relatívne veľkú vaničku, v ktorej bude mať dieťa kráľovský priestor a zmestí sa doň napríklad aj zabalené vo fusaku. Hlboké kočíky chránia deti pred vrtochmi počasia, preto sú v nich v teple aj počas mrazivých či veterných dní a môžu tak pokojne spinkať bez akéhokoľvek rušenia. Mamičkám zas hlboké kočíky vďaka robustnejšej konštrukcií a väčším kolieskam uľahčia pohyb aj na zasneženom chodníku či na ceste s hrboľatým terénom. Treba poznamenať, že detské kočíky s hlbokou vaničkou nie sú určené len na zimné obdobie, ale na využitie počas celého roka.

Moderný kočík dva v jednom

Ani sa nenazdáte a vaše bábätko podstatne vyrastie, naučí sa sedieť a už nebude chcieť v kočíku len ležať. Aj preto sa časom nevyhnete kúpe ďalšieho kočíka, zväčša patriaceho medzi športové kočíky. Ak ste však zástancom praktických riešení, môžete si hlboký spolu so športovým kočíkom zabezpečiť hneď naraz. Kombinované kočíky vám prinesú hlbokú vaničku aj športovú sedačku, ktoré sú upevniteľné na jeden spoločný podvozok. Prvé mesiace sa teda využívajú ako hlboké kočíky, neskôr ako kočíky športové. Takýto moderný kočík vo forme kombinácie vám ušetrí starosti s kúpou, priestor na skladovanie a často aj niekoľko eur, ktoré sa mladej rodine vždy zídu.

Dizajny kočíkov od výmyslu sveta

Výrobcovia kočíkov myslia pri tvorbe ich dizajnu na všetky mamičky, a preto si dnes máte naozaj z čoho vyberať. Jednoduché či luxusné kočíky, robustné alebo spratné, dostupné v širokej palete farieb. Závisí naozaj len od vás a vášho vkusu, pre aký z nich sa rozhodnete.