Život s domácimi zvieratami nemusí byť synonymom pre neporiadok a najrôznešie zápachy.

Základom je výcvik


Ak sa chcete vyhnúť roztrhaným vankúšom, rozhryzeným topánkam či poškriabanej pohovke, investujte čas do svojho psíka. Dobrý tréning a poriadne vybúrenie vonku je polovicou úspechu. Pravidelná aktivita mimo domova je tiež predpokladom, že vášmu chlpáčovi sa nebudú stávať doma nežiaduce nehody.

Foto: Pixabay/16081684 

Nehody riešte ihneď

V prípade, že sa nejaká tá nehoda predsa len pritrafí, neotáľajte s jej uprataním. Nie je nič horšie, ako zaschnuté fľaky na koberci nejasného pôvodu. Povrchy poriadne dezinfikujte, aby ste predišli akejkoľvek nákaze zvieracími parazitmi.

Čistite okolie misiek

Aj neporiadok, ktorý narobí vaše zvieratko pri jedení, upracte bezodkladne. Aby ste sa im vyhli do budúcnosti, položte misky s jedlom na podložku, špeciálne určenú na tento účel. V blízkosti misky s vodou majte pripravenú handru, aby ste ihneď mohli zakročiť v prípade rozliatia.

Foto: Pixabay/Alkhaine

Dbajte aj o srsť vášho maznáčika

Pravidelným kúpaním a česaním vašich štvornohých priateľov predídete nepríjemným zápachom a poletovaniu chlpov po domácnosti. Čistenie psov (a aj niektorých mačiek) je jednoduchá práca, ktorú zvládnu aj deti. Tie vám určite s nadšením pomôžu s touto úlohou.

Kontrolujte im labky

Špeciálny pozor dávajte na labky svojich chlpáčov. Po prechádzke vonku ich vždy skontrolujte a pred vstupom do domu ich poriadne poutierajte čistou handrou.

Foto: Pixabay/Mylene2401

Pravidelne vymieňajte toaletu

Mačacie podstieľky si vyžadujú neustále čistenie a obmieňanie.  Špinavé toalety sú totiž hlavným dôvodom, prečo mačky chodia tam, kam by nemali. Okrem toho, ak túto starostlivosť zanedbávate, hrozí vám doma nepríjemný zápach.

Zdroj: 7 Tips For A Clean Home – With Pets (homemadesimple.com),
Foto: Pixabay