vankusTak tento vankúš som ja vo svojej výbave pre svoje dieťa nemala, predsa len, nie je to lacná záležitosť, ale pokiaľ máte záujem o jeho zhotovenie, ste na správnom mieste. Návod je jednoduchý a ušitie vankúša vám nepotrvá dlhšie ako 2 hodiny práce. Originál strih aj návod je z tejto adresy. Vankúš môžete použiť nielen na dojčenie, ale môžete naň uložiť aj bábätko po napapaní, polohovať ho na odgrgnutie a pod.

Čo budete potrebovať: 1 m farebnej látky šírky 90-120cm na obliečku, 1m bielej látky na vnútornú látku, asi 2kg 100% polyesterových guličiek, 18cm zips na obliečku (alebo suchý zips)

Ako vankúš zhotovíte:

vankus1

1. Stiahnite si strih. Vytlačte si 4 strany strihu a zložte ich podľa obrázka. Všetky hárky prilepte k sebe a vystrihnite.
vankus2

Látku vopred operte a vyžehlite. Preložte základnú látku po dĺžke lícom k sebe. Priložte k preloženej časti strih čiarkovanou stranou, prišpendlite a vystrihnite 2x. Pozor, prídavky na švy nie sú zahrnuté! Pripočítajte asi 0,5cm na švy. To isté spravte aj na látke na obliečku.
vankus3

Vystrihnuté diely rozložte a priložte lícom k sebe. Prišpendlite a zošite dokopy a obendlujte. Nechajte otvorený otvor asi 18cm na obrátenie na vnútornej strane vankúša. Vankúš otočte naopak a prežehlite. Vankúš naplňte polyesterovými guličkami. Výplň rovnomerne rozložte. Vankúš má byť ľahký a našuchorený. Nespravte ho moc hustý, aby nebol tvrdý. Keď ho naplníte, ručne otvor zašite.
Potom si pripravte rovnakým spôsobom obliečku. Do otvoru všite zips, resp. suchý zips. Vložte dovnútra vankúš a váš vankúš na dojčenie je hotový!