Jar je tu! Nasledujúcich 10 vecí vám pomôže vychutnať si ju naplno a dokonale s ňou splynúť:

  1. Vymeňte kabelku. To neznamená, že si stoj čo stoj musíte kúpiť novú. Len vašu zimnú kabelku vyprázdnite, očistite a odložte na letný spánok. V skrini určite máte letnú, krémovú kabelku. Vyberte ju a budete sa po zime cítiť, akoby bola fungl nová. Pri tejto príležitosti si upracte aj kozmetickú taštičku, ktorú nosíte v kabelke. Staré produkty vyhoďte a naplňte ju novými. Nechcete si predsa dávať na tvár kozmetiku po záruke. Tak by ste si mohla uštedriť nepríjemnú alergiu.
  2. Urobte si poriadok v peňaženke. Vyhoďte všetky staré, nepotrebné účtenky a prerieďte zľavové karty. Nainštalujte si do mobilu appku, na ktorú si nahráte všetky vaše karty (napríklad Key Ring) a už ich nebudete musieť nosiť pri sebe a zaťažovať si tak peňaženku.
  3. Dajte si po zime do poriadku auto. Choďte na umyvárku, povysávajte ho, utrite prach handričkou a prípravkom určeným na palubovku, vyprášte koberčeky a kúpte si novú vôňu do auta. Sľubujeme, že ten pocit za tú pol hodinku grunovania bude stáť za to.
  4. Upracte si potravinovú skriňu v kuchyni/špajzu. Dvakrát do roka – na jar a na jeseň – by to malo stačiť. Vyhádžte poličku po poličke celý jej obsah, staré, nepoužívané potraviny vyhoďte, potrebné urovnajte a dokúpte, čo potrebujete, napr. koreniny, bylinky, prášok do pečiva atď.
  5. Vymeňte v skrini zimné oblečenie za letné. Zároveň to, čo ste za uplynulú zimu vôbec nenosili, posuňte ďalej a dokúpte si zopár sviežich jarných kúskov. Nech vo vašej skrini platí vždy pravidlo: skôr, ako kúpim, najskôr vytriedim.
  6. Zasaďte si bylinky. Vaša kuchynská parapetná doska razom ožije a jedlo servírované vašej rodine a návštevám, tiež. Ak máte záhradku, posuňte sa ešte o jeden level vyššie a vytvorte si nový kvetinový záhon. Tak budete najbližšieho pol roka neustále zasypaná kvetmi .-)
  7. Prevetrajte domácu knižnicu. Nielen svoju, ale zapojte aj deti. Nech knižky, z ktorých už vyrástli, posunú iným deťom. Vy tie svoje môžete zaniesť do antikvariátu, darovať, alebo predať za symbolickú sumu na niektorom online blšáku.
  8. Kúpte si pleťový krém s vyšším SPF a tiež telové opaľovacie prípravky. Ten správny čas je presne teraz. Nechcete si predsa spôsobiť pigmentové škvrny a uhnať predčasné starnutie pokožky.
  9. Vyberte letnú dovolenku. Tak sa budete môcť na ňu začať tešiť už teraz .-)
  10. Zrekapitulujte si svoje novoročné predsavzatia. Dodržiavate ich?

Želáme vám krásnu jar.