Poznáte to asi všetci. Sviatok vášho manžela, syna či brata sa blíži, a vy stále nemáte ani len tušenie, čím oslávenca obdarujete. Môžete sa inšpirovať našimi tipmi na zaujímavé darčeky. Potešia mužov bez ohľadu na to, či hľadáte darček na narodeniny alebo na Vianoce, bez ohľadu na to, čo má ten váš rád.

Darčeková poukážka

Už ste viackrát trafili pri výbere vedľa? Nechajte obdarovaného, nech si vyberie sám. Kúpte mu darčekovú poukážku, ktorá je predsa len o niečo „elegantnejším“ darčekom než peniaze.

Navyše, dnes už nájdete poukážky takmer na čokoľvek. Váš syn či brat bude môcť siahnuť po dobrej knihe, víkendovom pobyte alebo štýlovom kúsku v obľúbenom obchode s oblečením.

Praktický darček

Ak máte doma presne ten typ, čo všetko má, a hmotné veci mu len zaberajú miesto, môže sa mu darček kupovať veľmi ťažko. A ani len tá poukážka to nezachráni. Darujte mu niečo, čo potrebuje.

Zaplaťte čerstvému dospelákovi vodičský preukaz, predplaťte bratovi softvér, ktorý mu nemôže chýbať. Vďačným a užitočným darčekom je aj poistenie. Vášnivého turistu poteší cestovateľské, šoféra PZP online.

Zážitok

Ak si chcete byť istí, že na tento sviatok nikdy nezabudne, darujete mu zážitok, na ktorý bude spomínať ešte v kresle na dôchodku.

Pokiaľ máte akčného alebo len aktívneho brata, syna či manžela, prebehnite internet a vyberte niečo podľa jeho vkusu, podľa toho, o čom sníva. Môže si zajazdiť na formule, vyrobiť vlastné pivo alebo skočiť z mosta. Pri kúpe ale myslite aj na to, že viac ako zážitok je to, že ho môže s niekým zdieľať.

Photo by Simon Billy / Unsplash

Kurz alebo školenie

Nerozpráva o ničom inom, len o tom, že by sa chcel konečne naučiť po anglicky, tancovať, začať cvičiť alebo lepšie fotografovať?

Zaplaťte mu kurz či trénera, a už nebude mať výhovorku, prečo to opäť odložiť. Na internete dnes nájdete širokú ponuku kurzov a školení, od športových po vzdelávacie, pre všetky vekové kategórie. Môže ich navštevovať aj absolvovať online, takisto si vybrať termín podľa svojich časových možností.

Foto: Unsplash

Štýlový doplnok

Aj muži sa radi o seba starajú, nahodia sa a svoj vzhľad vylepšia štýlovým doplnkom. Ani pri výbere takéhoto darčeka sa fantázii medze nekladú. Isto viete, čo by potešilo toho vášho.

Kúskami, ktorými nešliapnete vedľa, sú peňaženky alebo elegantné a kvalitné hodinky. Užitočným a dobre vyzerajúcim doplnkom môže byť praktická taška, napríklad do práce na počítač. Rodeného elegána nadchne módny a unikátny drevený motýlik.

Technologická vychytávka

Každý muž má nejakú vášeň, ktorej venuje svoj čas a energiu. A len málo z týchto záľub neposunie na inú úroveň nejaká moderná a inovatívna elektronika.

Nezáleží na tom, či ten váš rád varí, behá alebo sa hrá. Isto ho poteší inteligentný kuchynský robot alebo gril, hodinky, ktoré mu zmerajú zabehnutú vzdialenosť, alebo najnovšia konzola s obľúbenou hrou.

(Alinka/PR, main foto: pixabay.com)