Celé dni či už v práci alebo na ulici nás obklopuje hluk. Či je to ruch z ulice, hluk vydávaný rôznymi prístrojmi alebo aj len rozhovorom ľudí okolo nás. Aj preto sme zväčša po takomto dni podráždení a unavení. Preto chceme mať kľud aspoň doma. Naše domovy si tak zariaďujeme prakticky a účelne ale predovšetkým pohodlne. Toto pohodlie nám pomôže vytvoriť aj lacný nábytok. Nepotrebujeme míňať veľa peňazí aby sme mali všetko potrebné po ruke. Dnes už ani neplatí rovnica, že lacný nábytok je automaticky nekvalitný. Aj rozumná cena na pohovke či skrini môže zaručovať dlhú životnosť. Hľadajte preto kvalitu za rozumnú cenu.

Doma predsa predovšetkým oddychujeme, preto potrebujeme pokoj od okolitých zvukov. Nie každý si však môže dovoliť kúpiť byt či dom v kľudnej časti mesta, a tak sme nútený bývať tam kde si to môžeme z finančného hľadiska dovoliť. Zväčša sú to však veľmi rušné ulice. Tento problém môžu vyriešiť plastové okná, ktoré tlmia zvuky z vonku. Aj vďaka nim budete môcť pokojne spať. Našich susedov si však taktiež nevyberáme, a tak sa musíme uspokojiť s tými, ktorých máme. Zostáva nám teda len nočné búchanie na ich dvere a v extrémnych prípadoch volať políciu. Niektorí ľudia si žiaľ neuvedomujú, že v bytovkách nie sú sami a svojím správaním tak rušia všetkých okolo. Ak už máte plné zuby ich nočných hádok, porozmýšľajte nad odhlučnením podlahy. Je to pomerne jednoduchý zákrok vo Vašom byte a budete mať konečne v noci vytúžený kľud. Dni a noci vieme predsa stráviť oveľa príjemnejšie ako počúvaním hádky alebo hlučnej hudby od susedov.

Aj na dome však môže byť chybičkou krásy práve hlučný sused alebo rušná komunikácia v susedstve. Odhlučnenie pomôže vyriešiť aj tento problém. A večeri tak budete môcť tráviť pri krbe, a to v pokoji Vášho domova. V noci sa tak dobre vyspíte Vy aj Vaše deti.