a-nar-1 Tento rok sa nejako u nás krúti okolo tématiky pirátov. Najprv si na fašiangový karneval vo februári do škôlky zvolil syn masku piráta, potom v júni začali stavať na našej detskej farme velikánsku drevenú pirátsku loď pre deti na hranie, a tak sme sa rozhodli, že i narodeninovú oslavu pripravíme v tomto duchu.

a-nar-3

Už od leta som začala postupne skupovať potrebnú výbavu. Papierové taniere a poháre s obrázkami pirátov, na výzdobu nafukovacie balóniky s lebkami, sviečky do torty v tvare žralokov, drevené špáradlá s pirátskou zástavkou na napichnutie do jednohubiek alebo muffinov, igelitové taštičky na drobné darčeky či výhry pre gratulantov.
a-nar-4

V Nemecku je zvykom, že gratulanti dostanú tiež drobné darčeky, takže vždy keď nájdem nejakú vhodnú drobnosť, skupujem už dopredu – malú knižku o pirátoch, knižku o morských živočíchoch, pirátske odznaky, hračkársku plť s pirátom, atď.
a-lebky

Okrem toho som sa opäť potrebovala realizovať na kameňoch, ktoré budú použité na dekoráciu stola. Priznám sa, že to nebola ľahká robota. Najprv som naniesla podkladovú čiernu farbu a potom donekonečna nanášala biele vzory, kým neboli dobre rozpoznateľné. Nakoniec som výsledok zakonzervovala  lakom.
a-nar-2

Na pozvánky som použila návod z viacerých zdrojov o pirátskych narodeninových oslavách. Na pozvánku som teda najprv dôkladne skrkvala list papiera, opäť ho vystrela a kraje zostrihala nožničkami.
Následne som vzala použité vlhké vrecko z čierneho čaju a niekoľkokrát ním pretrela pokrčený papier z oboch strán. Získate takto vzhľad starých zažltnutých listín.
útr>

Pokračovanie nabudúce.