Každá žena túži byť krásna a upravená stále, teda aj v tehotenstve. Na rozdiel od našich mamičiek a babičiek, ktoré si museli tehotenské oblečenie šiť samé, či už s pomocou alebo bez pomoci Burdy, alebo predávať z generácie na generáciu, to majú dnešné tehuľky oveľa ľahšie. Od krásneho, pohodlného a trendy oblečenia ich delí len zopár klikov na internete. Tehotenská móda je dnes naozaj pestrá a na svoje si príde skutočne každý. Prečo by ste mali vyzerať ako stan, keď môžete byť sexi aj počas obdobia tehuľkovania?

Budúce mamičky by mali dbať najmä na to, aby oblečenie bolo vyrobené z kvalitných materiálov. Uprednostniť by mali kúsky čo možno s najväčším podielom bavlny (minimálne 90%). Časť zloženia tkaniny môže tvoriť aj elastan, ktorý k tehotenským bruškám patrí napríklad v podobe driekového pásu či už jednofarebného alebo pásu s vtipným nápisom, ktoré sú za posledných niekoľko sezón horúcou vychytávkou (napr. Little Wonder Inside, Me and my little Baby, a podobne). Driekový pás oblečenie oživí a dodá mu potrebnú dávku nápaditosti.

Najpopulárnejšou voľbou mamičiek čakateliek sú pohodlné strečové legíny v kombinácii s predĺženým tričkom, či tunikou. Legíny dnes patria medzi najpredávanejšie dámske oblečenie, pretože sa dajú skvele kombinovať. Na leto sú k legínam ideálne blúzky z priedušného materiálu a tričká bez rukávov. Na výber je tiež množstvo krásnych modelov strečových šiat, ktoré využijete aj po období tehuľkovania.

Netreba zabúdať tiež na pohodlnú spodnú bielizeň. V ponuke sú dnes už pohodlné elastické bezšvíkové nohavičky z priedušného materiálu s vysokým pásom, ktorý dvíha tehotenské bruško pomocou špeciálnych vláken zosílených aj v chrbtovej časti. Na bruchu vás teda už nebude otravovať žiadna šnurovacia guma, či šnúrka, ktorá bruško zbytočne sťahuje a tlačí. Nezabúdajte na podprsenky na dojčenie s odopínateľnou prednou časťou. Ramienka by mali byť široké aby vás po naliatí prsníkov mliečkom netlačili a nezarezávali sa vám do pokožky. Nemusíte sa obávať že budete mať na výber len čierne a biele podprsenky. Nájdete aj krásne čipkované, ružové či modré kúsky.

Výbornou vychytávkou je nočná košeľa pre dojčiace matky. S ňou nebudete musieť podstúpiť nočné dojčenie s odhaleným chrbtom. Jedoducho si ju v prednej časti vyhrniete tak, aby neodhaľovala príliš veľa, no na druhej strane budete môcť vaše bábätko pohodlne nakŕmiť. Býva prestrihnutá buď pod prsiami alebo máva dva otvory, každý na jednej strane. Tie sú prekryté vrchnou časťou látky.

Keďže je leto a čas dovoleniek, nezabúdajme ani na vhodné plavky. Cestovať lietadlom sa odporúča maximálne do 6.mesiaca, cesta autom by nemala byť príliš dlhá a mali by ste si počas nej robiť časté prestávky. Jedným z tipov býva aj sedenie na nafúknutom detskom plávacom kolese. Odhaľovať tehotenské bruško na pláži sa neodporúča, pretože pokožka je náchylná na slnko a tvorbu strií. Vaše bruško aj bábätko budú najlepšie chránené, ak si spomedzi plážových módnych kúskov vyberiete pohodlné tankiny. Tie sa skladajú z nohavičiek a predĺženej hornej časti v tvare A, ktorá bruško zakryje a chráni. Výbornou voľbou je rýchloschnúci materiál. Žiadna z nás predsa nechce sedieť na pláži v mokrých plavkách. Plavky si so sebou vezmite dvoje a ak nemáte plavky z rýchloschnúceho materiálu, vždy sa radšej prezlečte do suchých. Nezabúdajte na dostatočný pitný režim a v období tehotenstva na slnenie celkom zabudnite. Sadnite si radšej do tieňa a nechajte vietor, nech sa vám pohráva s vlasmi. Začítajte sa do dobrej knihy, alebo len tak snívajte o tom, aké to bude, keď už svoj vytúžený uzlíček budete držať v náručí.

Želáme vám krásne a pohodlné leto!

Ďalšie inšpirácie nájdete na www.otto.sk