Usmievať sa a rozdávať všade okolo seba svetlo a lásku. Byť tu pre druhých, podať pomocnú ruku a podeliť sa. O to dobré, aj o to zlé. Byť k ľuďom milá. Tak sa to má, tak je to správne, tak by to malo byť. Ale čo ak uprostred toho všetkého zabúdate byť milá sama k sebe? Čo ak viac dávate, ako prijímate? Čo ak ste sama k sebe zbytočne prísna? Aký je recept na rovnováhu v živote, v pocitoch, v rozdávaní sa? Ako byť milá nielen k ľuďom vo svojom okolí, ale aj sama k sebe?

  1. Uberte. Zľavte z nákladu, ktorý ste si na seba naložili. Obzrite sa a pozerajte sa skôr na ten kus práce, ktorý po vás vidno, ako na to, čo ste zatiaľ ešte nestihli. Zrekapitulujte si každý jeden deň a pochváľte samú seba za to, čo ste v ten deň zvládli. Zapíšte si vždy pred spaním do diára tri veci, za ktoré ste na seba hrdá. Poďakujte si.
  2. Obklopte sa inšpiratívnymi, vďačnými ľuďmi, z ktorých srší nadšenie zo života, drive, energia.
  3. Eliminujte stretávanie sa s ľuďmi, ktorí z vás vysávajú energiu.
  4. Nedbajte na to, čo o vás hovoria ostatní a nedajte na dobre mienené rady okolia. Načúvajte svojmu vnútornému hlasu. Intuícii. Ona vie.
  5. Radujte sa z toho čo robíte. Nebuďte až taká perfekcionistka.
  6. Upriamte energiu na svoje sny. Ak budete vytrvale pracovať na tom, čo chcete dosiahnuť, jedného dňa sa ocitnete v cieli.
  7. Nehrabte sa v minulosti. Nemá to zmysel. Minulosť neexistuje. Všetko, čo máte, je dnes. Žite dnes. Za minulosťou už raz a navždy zatvorte dvere. Odpustite si. Nemá zmysel trápiť sa nad niečím, čo sa stalo a už sa neodstane. Chybný krok neexistuje. Vždy sa rozhodujete najlepšie ako viete.
  8. Predstavte si skvelú, inšpiratívnu ženu. Takú, akou ste vždy chcela byť. Napíšte jej list o tom, čo na nej obdivujete. A potom ho pošlite sama sebe.
  9. Prerámcujte chvíle, keď je vám ťažko, na príležitosť. Nezabúdajte, že ťažké chvíle nás posúvajú míľovými krokmi vpred.
  10. Nič si nevyčítajte. Ani ten mega veľký kúsok čokoládového koláča. Len si možno nabudúce dajte len polovicu :-)

Začnite teraz. Buďte k sebe milšia. Odteraz ;o)

Zdroj obrázkov: Pexels.com