Úžasný spôsob, ako si zapamätať, aké boli kedysi detské nožičky vášho bábätka malilinké, je odložiť si ich odtlačky. Spomienky na detstvo sa stávajú stále viac a viac populárne. Detské spomienkové predmety sú predmety alebo veci, ktoré si ľudia odkladajú kvôli sentimentálnej hodnote. Jednou z najpopulárnejších vecí sú detské odtlačky nôh.

Návod, ako si spraviť tieto spomienkové odtlačky nôh:
Sety na sádrové odtlačky na detské odtlačky nôh môžu byť nákladné a predražené. Takže vám ponúkam návod ako si spraviť tieto odtlačky s malým rozpočtom.

Najprv čo budete potrebovať:
jeden výkres alebo kartón, zmývateľný modrú alebo čiernu netoxickú farbiacu podložku, farebný papier na pozadie, nožnice, netoxické lepidlo
Môžete sa rozhodnúť spraviť odtlačky rúk alebo chodidiel. Zvyčajne chodidlá sú ľahšie. Opatrne položte jednu z bábätkových chodidiel na podušku. Zotrite nadbytok farby z nožičky a položte ju na papier. Ihneď zotrite farbu teplou mydlovou vodou. Zopakujte to isté s druhým chodidlom. Akonáhle máte odtlačky hotové, ozdobne ich dookola vystrihnite. Nalepte výkres na farebný papier, ktorý bude tvoriť pozadie. Hotové!
Ak si chcete napriek tomu spraviť hlinený odliatok detskej nožičky, uistite sa, aby ste použili na vzduchu schnúcu hlinu.