Už dávno som rozmýšľala nad tým, ako by sa dali zúžitkovať PVC fľaše, ktorých sa v každej domácnosti určite nájde strašne veľa, hlavne teraz v lete, keď stúpa spotreba vody a minerálok. Chytila som na internete inšpiráciu a vytvorila som takéto ruže z plastových fliaš. I keď som si pritom párkrát popálila a popichala prsty, výsledok stál za to.

Čo budete potrebovať: rôznofarebné PVC fľaše (ružová, žltá, modrá, zelená), nožničky, sviečku, tavnú pištoľ

Ako na to:

Najprv si zhotovíme kvet. Z dna ružovej fľaše odrežte spodok fľaše , ako vidieť, fľaša má oblúčikovitý tvar a tak si vystrihnite spodok kvetu s piatimi lupienkami. Použite na to nožík, alebo ostré nožničky. Potom tento spodok nad plameňom sviečky trošku nahrejte, aby ste zjemnili hrany. Dávajte pozor, aby ste nenahrievali moc nad plameňom, ináč lupienky očernejú.

Potom si nastrihajte z fľaše lupienky ruží, vystrihnite si aj malé, aj väčšie lupienky. Takisto ich nad sviečkou ponahrievajte.

Potom už stačí jednotlivé lupienky ku spodku ruže priliepať pomocou tavnej pištole. Do stredu ruže si najprv nalepte dva úzke lupienky oproti sebe a postupne priliepajte ďalšie a ďalšie až po najväčšie.

Zo zelenej fľaše si odstrihnite tenký pás po celej výške. Nad plameňom sviečky ho krúťte, aby ste si vytvorili tenkú stonku. Takisto si vystrihnite lupienky na spodok kvetu a tiež na lístky. Všetky nad plameňom upravte.

Na spodok kvetu prilepte štyri zelené lupienky, na ktoré potom prilepte stonku. Dobre pritlačte, aby stonka neodpadla.

Nakoniec prilepte lístky. Ružička je hotová.