Lapače snov sú z hľadiska feng šuej ochranným symbolom a regulátorom prúdenia energie čchi. Pre mnohých je len dekoračným prvkom v byte a o jeho legende nevedia alebo jej neveria. Pôvodní obyvatelia Ameriky mali k snom veľký rešpekt a prikladali im preto význam. Verili, že v noci k nim prúdia sny, ktoré sú buď dobré alebo zlé a voľne zavesený lapač ich zachytí do svojej siete. Zlé sny sa podľa legendy zamotajú v sieti a zahynú s prvým ranným lúčom slnka. Naopak, tie dobré sa po pierkach skĺznu k spiacemu človeku.

Videla som veľa obrázkov lapačov snov a rozhodla som sa, že si jeden taký zhotovím. Problém s materiálom nebol problém, pretože som mala poodkladané staré drevené vyšívacie kruhy, ktoré sa mi na tento účel veľmi hodili a takisto som mala odložené staré čipkované dečky po mojej starkej. Takto som spojila dokopy dekoráciu so spomienkami.

Čo budete potrebovať:

drevený vyšívací kruh, resp. iný drevený kruh
čipkovanú dečku vhodnej veľkosti
tenké bavlnené čipky
tenká atlasová stuha
pierka
biela perlovka
nožnice

Ja som sa rozhodla spraviť si bielo-smotanový lapač snov, preto som si ladila farby do týchto odtieňov, vy si ale môžete vybrať akúkoľvek farbu, aká sa vám bude páčiť. Vezmite si kruh a čipku, pomocou tenkej bielej perlovky začnite upevňovať čipku okolo kruhu tak, aby bola pevne a rovnomerne umiestnená okolo celého obvodu. Ak použijete vonkajší kruh, ktorý má zužovaciu časť so skrutkou, umiestnite spoje do tohto miesta, potom ho prekryjete čipkami.

Teraz si vezmite rôzne čipky a stužky a postupne ich priväzujte okolo kruhu do spodnej časti. Môžete dávať rôzne veľkosti. Potom vezmite pierka a pomocou šnúročky ich popriväzujte na rôzne dĺžky stužiek a čipiek, fantázii sa medze nekladú. Potom stačí lapač snov len umiestniť do spálne, aby vám spríjemňoval vaše sny.