DSCF1350Tak vám moje milé prinášam zase niečo nové z mojej tvorby. Mala som chutné maličké sklené poháriky s viečkom, rozhodla som sa ich nejako pekne ozdobiť, pretože rada robím radosť druhým nejakou maličkosťou, je čas zavárania, tak možno nejaký kompótik alebo džemík niekomu podarujem. A aby vrchnáčik nevyzeral fádne, dostal takúto krásnu sukničku.

DSCF1351

DSCF1352Priadza: Camilla, Nela
Háčik 3mm

Začíname na 8 RO, ktoré spojíme pevným okom do kruhu.
1. kruhová rada: 1RO a 17 KS do kruhu, ukončiť PO do RO
2. 5 RO, vynecháme 2 KS, *KS do nasledujúceho KS, 4 RO, vynecháme 2 KS*, *-* opakujeme celkom 5x = máme spolu 6 slučiek z RO.
3. Do každej slučky z RO uháčkujeme: KS, 6 DS a KS.
4. Lístky otočíme smerom k sebe a uháčkujeme okolo zadnej časti 2. kruhovej rady: 7 RO, potom DS do prvého KS z 2. kruhovej rady, *5 RO, DS do nasledujúceho KS z 2. kruhovej rady*, *-* opakujeme a kruhovú radu končíme 5 RO a pevným okom do druhého RO zo začiatku rady = 6 slučiek z RO.
5. Do každej slučky z RO háčkujeme: KS, 8 DS a KS.
6. Lístky otočíme smerom k sebe a uháčkujeme okolo zadnej časti 4. kruhovej rady: 8 RO, DS do prvého DS zo 4. kruhovej rady, *6 RO, DS do nasledujúceho DS zo 4. kruhovej rady*, *-* opakujeme, kruhovú radu končíme 6 RO a pevným okom do druhého RO zo začiatku rady = 6 slučiek z RO.
7. Do každej slučky z RO háčkujeme: KS, DS, 8 2x nahodených DS, DS a KS.
8. Lístky prehneme smerom k sebe a háčkujeme: 6 RO, DS do štvrtého 2x nahodeného DS prvého lístočka zo 7. kruhovej rady, *5 RO, DS do nasledujúceho DS zo 6. kruhovej rady, 5 RO, DS do štvrtého 2x nahodeného DS nasledujúceho lístočka zo 7. kruhovej rady*, *-* opakujeme, kruhovú radu končíme 5 RO = 12 sľučiek z RO.
9. Pevným okom sa premiestnime do stredu prvej slučky z RO, potom háčkujeme: *7 RO, KS do stredu nasledujúcej slučky z RO*, *-* opakujeme a kruhovú radu končíme 7 RO a pevným okom do stredu prvej sľučky z RO zo začiatku kruhovej rady = 12 slučiek z RO.
10. Do každej slučky z RO háčkujeme: KS, 8DS, KS*, *-* opakujeme celkem 12x, kruhovú radu končíme PO do prvého KS.

Inšpirácia: http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?id=4894&lang=cz