Ak sa pozriete na staršie domy, asi by ste len ťažko hľadali taký, v ktorom by boli osadené plastové okná. Kedysi jediným typom okien, aké sa na domy montovali boli drevené okná, o ktoré sa ich majitelia museli pravidelne starať. Veľké starosti s oknami mali aj gazdinky, pretože ich umývanie zaberalo veľa času. Bolo treba umyť vnútorné okno, vonkajšie okno a potom sklo poriadne vyleštiť.Dnes už ale špecialisti na okná ponúkajú celkom iné okná ako kedysi. Drevené okná sú v ponuke stále, ale vyrábajú sa už inými technológiami a aj ich údržba je omnoho jednoduchšia. Pre tých, ktorí ale nemajú čas neustále sa o okná starať, pravidelne drevo lakovať a dbať na jeho kvalitu sú určené plastové okná. Plastové okná sa veľkej obľube tešia už viac ako 10 rokov. Technológia výroby plastových okien sa neustále zlepšuje, rovnako tak aj materiály, ktoré sa používajú na ich výrobu. Plastové okná sa vyrábajú v najrozličnejších tvaroch a prevedeniach. Najčastejšie v bielej farbe, prípadné vo farbe imitácie dreva. Životnosť plastových okien je minimálne 25 rokov.

Plastové okná majú výborné tesniace vlastnosti, preto nie je potrebné miestnosť zatepľovať. Výhodou sú vetracie klapky, ktoré samy reagujú na tepelné zmeny, teda regulujú priľnavosť podľa pomeru vnútornej a vonkajšej teploty. Ich povrchová úprava je veľmi kvalitná a nevyžadujú si žiadnu špeciálnu údržbu. Cenník plastových okien závisí hlavne od počtu komôr a od profilu, pri väčšom odbere okien firmy poskytujú zaujímavé zľavy.

Nevýhodou plastových okien je, že majú príliš veľkú tesnosť, a preto je potrebné miestnosť neustále vetrať. Taktiež plast, z ktorého sú vyrobené je horľavý a môže po určitom čase zmeniť farbu, teda dochádza pri bielych oknách k žltnutiu plastu.

Tak ako sa kedysi používali plastové okná, tak sa do interiérov domácnosti na dlážku pokladali len parkety, či koberce. Dnes väčšina ľudí volí do svojich domácnosti drevené podlahy, ktoré sú nielen praktické, ale majú aj dlhú životnosť, a nie sú také studené ako bežná dlažba. Mnohí ľudia sa vo svojich domácnostiach ani nevyzúvajú, a v topánkach chodia po celom byte. Často sa stáva, že na drevenej podlahe sa objavia ryhy, ktoré spôsobujú najmä dámske lodičky. Preto sa odporúča v miestnostiach, kde je umiestnená drevená podlaha používať domáce papuče, a nie bežnú dennú obuv, ktorá je určená do exteriéru. Ku kvalitnej podlahe patria aj kvalitné interiérové dvere, najčastejšie drevené. Exteriérové dvere si väčšinou vyberáme s bezpečnostnými prvkami.