Pred pár dňami sme sa vybrali do Plaveckého Štvrtka kvôli výstave psov, ktorých sme veľkí fanúšikovia. Vopred sme si tam rezervovali ubytovanie a tak vám môžem poskytnúť z tohto miesta vlastnú reportáž. V blízkosti sa nachádza starý mlyn (po ňom je celý areál pomenovaný), ktorý bol ako prvý v okolí v tom čase postavený z kameňa a tehál.

Samotný areál Kamenného mlynu je situovaný v obkolesení stromov, ktoré nám v poludňajšom slnku poskytovali trošku tieň. Areál ako taký však na mňa pôsobil trochu ošumelo, neskôr sme sa dozvedeli aj príčinu (nevyriešené vlastnícke spory). V areáli sa nachádzalo letné kúpalisko, park s kvázi golfovým ihriskom, preliezačky pre deti a naša ubytovňa, ktorú by som z hodnotenia vynechala, pretože bola dosť pod moje predstavy, ale hlavne že sme mali kde hlavu zložiť.

O to viac ma príjemne prekvapila reštaurácia, ktorá sa nachádzala o pár metrov ďalej od hotela. Zvonku pôsobila tiež dojmom 80-tých rokov, ani zariadenie nebolo asi dávno renovované, o to viac príjemne prekvapilo samostné jedlo, ktoré bolo nielen na pohľad veľmi pekne naaranžované, ale tiež bolo veľmi chutné a ani sme naň dlho nemuseli čakať. Čašníci a kuchári odo mňa dostávajú za toto jednotku s hviezdičkou, nikto z nás sa nesťažoval, výber jedál bol bohatý, porcie tiež dostatočne veľké a zeleninová obloha bola veľmi pestrá a rafinovane rozmiestnená.

Foto: kamennymlyn.sk