Vyznať lásku svojmu frajerovi či frajerke nás niekedy stojí veľa úsilia. Povedzme si úprimne, aj peňazí. 

Všetci to poznáme. Ideme na prvé rande, neskôr si dokonca dáme spoločné selfiečka na sociálne siete, pokračuje to zmenou profilovej i titulnej fotografie a napokon späčatíme náš vzťah pred svetom… sobášom? Nie. Vzťahom na Facebooku. Takto nejako si predstavujem postup vzťahu súčasnej mladej generácie. A keď už je vzťah naozaj vážny, na rad prichádza voľba toho správneho romantického a nechutne sladkého spoločného obalu na mobil. Verte, či nie, aj kryty na mobil pre páry dokážu byť naozaj vkusné. Jediným ešte vyšším dôkazom skutočnej, pravej a nikdy nekončiacej lásky môže byť už len spoločné tetovanie, ale to je už iný príbeh.

Ja som žila v dobe, kedy internety neponúkali také množstvo spôsobov, ako tomu druhému povedať “Ľúbim ťa”, a tak sme si po večeroch len písali esemesky s kratučkým textom, pretože keby som presiahla určitý počet písmen, správa by sa konvertovala na MMS a mamina by ma určite za účet od operátora nepochválila. Raz za čas sme si na jarmoku kúpili perníkové srdce, samozrejme, aj to len také, na ktoré nám vyšlo z vreckového, a bolo. Dnes je však doba takmer neobmedzených možností, preto už ani kryty na mobil s vlastnými textami a obrázkami nie sú žiadnou raritou. Po ktorých siahnuť, a ktoré by už radšej mali upadnúť do zabudnutia?

pixabay.com

Kryty na obal s rafinovaným textom alebo chutným obrázkom?

Áno, mohla by som písať o obaloch s romantickým textom ako “I love you to the moon and back” alebo “King and Queen” či “I love him/her” navzájom ukazujúc šípkami na druhý telefón. Nápad je to síce pekný, no nedomylsený, pretože podobné obaly sú dobre akurát tak na fotku na Instagram. Pokiaľ však máte záujem nosiť kryt, ktorý ľudia pochopia aj bez druhého telefónu perfektne nastajlovaného v správnej polohe vedľa toho vášho, siahnite radšej po slovenských textoch. Po niečom vtipnom a prefíkanom.

Nič o vás neprezradí pred okolím viac, ako text “Mám frajera a ty si aj tak škaredý”, čím sa dostávame k praktickej stránke podobných textov na obaloch. Napríklad, keď už 15 minút stojí ten otravný chlapík v klube pri vás a vy nemáte to srdce narovinu ho poslať do… mov. Domov. Stačí na bar vytiahnuť telefón a pokiaľ nie je úplne negramotný, obal povie všetko za vás. Nezabúdajte, že kreativite sa medze nekladú, takže pokojne si vymyslite niečo vlastné, sarkastické a vtipné, jednoducho čokoľvek, čo vám napadne.

pexels.com

Pokiaľ máte však radšej obrázky, ako slová, skúste vynechať tie s Mickey Mousom a Minnie, ako si dávajú navzájom pusu. Tolerovať by sa to dalo v prípade, že máte 13 rokov a prvú veľkú lásku. Inak zvoľte radšej niečo minimalistickejšie či elegantnejšie, napríklad krídla. Koniec koncov, ladiacimi krytmi môžete tomu druhému dokázať, že patríte k sebe. (Aj vaše telefóny.) Každý jeden sme však jedinečný, preto aj konečný výber zostáva na každom jednom z vás.