a-miska Včera som zháňala darček na oslavu. Mala ním byť nejaká kniha pre malú oslávenkyňu. Lenže keď ja zavítam do kníhkupectva, ťažko ma odtiaľ dostať von. A tak som i tentokrát listovala viacerými knihami a v jednej z nich mi padla do oka táto miska ako vtipná dekorácia ovocného šalátu alebo zmrzliny.
A hneď na druhý deň som sa ju rozhodla i vyskúšať.
a-miska1
Na jej tvorbu budete potrebovať dve rôzne veľké misky, niečo na zaťaženie (napr. kameň, závažie), lepiacu pásku, vodu.  Na výzdobu som podľa návodu použila kolieska citrónu, môžete však použiť aj kiwi, jablčko, listy, vašej fantázii sa medze nekladú.
a-miska3
Dno väčšej misky som vyložila kolieskami citrónu, na ne položila menšiu misku a voľný priestor medzi miskami zaliala vodou. Na dno malej misky som vložila dva kamene, zabalené do alobalu. V návode bolo uvedené, že tieto dve misky môžete ešte spolu prichytiť na viacerých miestach lepiacou páskou. Ja som v tomto prípade pásku nepoužila. Odporúčam však, keď sa dáte na výrobu tohoto ľadového dielka, aby ste si predom odskúšali, aká veľkosť misky pasuje do vášho domáceho mrazáku. Naša červená miska je totižto príliš veľká, a tak som misky musela meniť.
a-miska4
Ak ku vám príde návšteva, môžete jej naservírovať ovocný šalát alebo zmrzlinu do ľadu.  Ale pozor, miska sa topí.