P3307764Máte radi milé dekorácie, ktoré si zhotovíte sami? Látkové zvieratká medzi také určite patria. Internet je plný rôznych druhov zo zvieracej ríše. Ja vám ponúkam návod, ako si zhotoviť látkového slimáka. Dokážu to dokonca aj začiatočníčky v šití. Stačí len fantázia a pár odhodlaných rúk.

Čo budete potrebovať: peknú bavlnenú látku (pozor, nesmie byť s elastanom!), pevnú bavlnenú látku na trup slimáka, fixka na textil, rôzne dekorácie na vyzdobenie slimáka, polyesterové vločky

Ako na to: Najprv si stiahnite a vytlačte strih na slimáka. Prispôsobte veľkosť na celú stránku. Strih vystrihnite a potom preneste na látku. Každý diel strihajte 2x.
P3307765Na šijacom stroji z vnútornej strany zošite, nechajte otvor na ulite zo spodu a na tele slimáka na vrchu “nohy”. Obráťte naopak, všetky rohy dobre povystierajte. Na ulitu poprišívajte rôzne dekorácie, napr. gombík, alebo našívačku. Celého slimáka naplňte polyesterovými vločkami na pevno. Telo slimáka zošite ručne. Slimačiu ulitu podhnite a podľa nadznačených línií na strihu prišite tiež ručne k telu. Potom už stačí len dokresliť slimáku tváričku a dielko je hotové.

Ako bonus vám k dnešnému dielku pridávam aj strih na srdce, ktoré je tiež pri slimákoch. Postup je podobný, strih vystrihnite, preneste na látku. Môžete srdiečku prirobiť aj anjelské krídelká z bielej látky a tiež vyplniť vločkami. Nezabudnite, že šnúrku, na ktorej bude srdiečko visieť, treba zvnútra prichytiť, najlepšie nejakou korálkou, aby sa nevytrhla pri silnejšom pohybe. Veľa úspechov.