Aj keď vás možno exotika láka, dávate na dovolenke prednosť istote v podobe pohodlnej cesty autom a mierneho tropického podnebia, v ktorom sa strieda príjemné teplo vzduchu aj mora s občasným vánkom, ktorý vás jemne osvieži. To a omnoho viac môžete zažiť na dovolenke v Chorvátsku, na ktorú si už teraz môžete vybrať cenovo výhodný termín.

Svet je obrovský a každá jedna jeho časť je krásna a niečím zvláštna a zaujímavá. O tom, čo si ale užijete po výbere last minute v Chorvátsku, sa môžete dozvedieť práve teraz v našom článku.

Prečo je dovolenka v Chorvátsku atraktívna?

Turistov v Chorvátsku čakajú šetrné, eko-strediská, ktoré majú výborné podmienky pre plážovú dovolenku s čistými kamienkovými alebo piesočnatými plážami, priezračným morom a borovicami pokrytými pobrežiami.

Ľudia sem prichádzajú, aby si zlepšili svoje zdravie. V krajine sú dve desiatky termálnych prameňov a liečivé bahno. Samozrejme, Chorvátsko sa delí na niekoľko častí, od ktorých výberu bude záležať komfort na vašej dovolenke.

Fanúšikovia aktívnej dovolenky prichádzajú do Chorvátska aj za turistikou, cyklistikou, horolezectvom, speleológiou, raftingom a potápaním. Znalci histórie sa sem chodia pozrieť na staroveké amfiteátre, paláce a starobylé katedrály.

Výhodou je, že sa sem dostanete aj autom, čo je dobré pre tých, ktorí nemusia moc lietanie. Takže zasa o dôvod viac, prečo zvládnuť kondičné jazdy a všetky skúšky v autoškole.

Kedy je najlepší čas na oddych v Chorvátsku?

Aj keď sa dnes počasie zo dňa na deň vymyká hodnotám, na ktoré sme boli dlhodobo zvyknutí, chorvátske strediská fungujú a môžete sa na ne spoľahnúť celoročne. Záleží aj od toho, o aký typ dovolenky ide.

V zime si tu môžete užiť nádherné lyžovanie, ktoré veľmi dobre konkuruje aj Alpám. Mimosezóna je vhodná pre turistiku a teplá sezóna je zasa určená na relaxáciu pri mori.

Plážová sezóna na pobreží Jadranského mora začína koncom mája a končí v októbri. Väčšina turistov prichádza za odpočinkom v Chorvátsku v letných mesiacoch.

V júli a auguste sa vzduch na pobreží zohreje na +30 až 34 ° С, ale kvôli nízkej vlhkosti a čerstvému ​​morskému vetru sa teplo znáša veľmi dobre. Teplota letného mora dosahuje +21 až 27 ° C.

S nástupom jesene sa more ihneď neschladí, a aj počas septembra a začiatkom októbra je celkom vhodné na kúpanie – teplota vody je vtedy niečo cez +22 … až 23 ° C.

Najlepšie strediská a pláže

Na rekreáciu v Chorvátsku existujú rôzne podmienky. Krajina má strediská na pevnine a na ostrovoch, či miestach, ktoré najmä mladí ľudia uprednostňujú na relax. Ak chcete, môžete zostať vo veľkom meste alebo stráviť dovolenku v tichej oblasti prenajatej vilky. Najčastejšie si turisti vyberajú Split, Dubrovník a Šibenik.

Na Istrijskom polostrove dominujú pláže betónových platforiem. V južnej a strednej Dalmácii je pobrežie pokryté kamienkami a na ostrovoch v Jadranskom mori sú pláže s jemným bielym pieskom.

Mnohí turisti dávajú prednosť plážovej dovolenke na ostrovoch Brač, Hvar a Krk. Ceny sú primerané a ideálne pre všetkých, ktorí túžia po komfortnej dovolenke pri krásne čistom mori. Tak sa presvedčte o tom aj vy a naplánujte si dovolenku v Chorvátsku.