p2227539Pri rôznych hrách sa deťom ráta, keď môžu za svoju snahu dostať odmenu aj formou medaily. Pokiaľ vaše dieťa pripravuje nejakú oslavu, môžete tiež spoločne pre vašu návštevu pripraviť takého krásne medaile, ktoré si deti zoberú domov ako spomienku na oslavu.

Čo budete potrebovať:

p2227530

rôznofarebný krepový papier, moosgumové hárky, zošívačku, lepidlo, biely výkres, fixka, ozdobné nožničky, farebná stužka, zatvárací špendlík
p2227531

S prvou časťou medailónku bude lepšie, keď deťom pomôžete, lebo je to dosť náročné vytvarovať kruh. Vystrihnite si z krepového papiera pás široký asi 4cm. Začnite ho skladať do harmoniky.
p2227538

Postupne harmoniku na ruke točte do kruhu. Aby sa vám dobre pracovalo, asi v polovici si zošívačkou v strede kruh zošite. Dokončite až do konca kruhu. Prebytočný krepový papier odstrihnite a zošívačkou kruh zošite.
p2227534

Takto vyzerá hotový kruh. Vonkajší obvod upravte nožničkami, aby bol kruh rovnomerne zastrihnutý.
p2227537

Z moosgumi si vystrihnite ozdobnými nožničkami kruh, ktorý bude asi o 1cm užší ako prvý krepový kruh. Z ďalšieho krepového papiera vystrihnite zase o ďalší cm užší pás a vytvarujte rovnakým spôsobom ako prvý kruh, menší. Z výkresu si vystrihnite najmenší kruh, na ktorý napíšete svoj text.
p2227536

Teraz všetky diely začnite na seba lepiť lepidlom. Na zadnú stranu prilepte tiež farebnú stužku, ktorú preložte na polovicu a konce došikma odstrihnite. Na zadnú stranu pripevnite zatvárací špendlík. Medaila je hotová.