babkaSnáď každé dieťa s obľubou navštevuje bábkové divadlo a občas sa ho pokúša napodobňovať i doma, s jednoduchými domácimi kulisami, kde si vy ako rodičia musíte pri každom predstavení povinne sadnúť do prvého radu pre pozvaných hostí, tzv. V.I.P.  radu.
Dnes si vytvoríme s deťmi bábkohercov do ďalšej pripravovanej hry. Postup je naozaj nenáročný a zvládnu ho i tí najmenší.

babky11 Potrebovať budete: drevené korálky dvoch veľkostí, drevenú paličku, filcovú vlnu na vlasy,  zvyšky rôznych látok, plyšové drôtiky, fixky, lepidlo.
babky21 Postup: Najprv si väčšiu drevenú guličku, ktorá bude slúžiť za hlavu bábky, nastoknite na drevenú paličku. Potom si odstrihnite potrebný kus plyšového drôtiku, na jeho oba konce nastoknite dve malé drevené guličky a drôtik nasledne omotajte pevne na paličku priamo pod hlavu.  To budú ruky bábky. Teraz máte hotový základ, takže môžete fixkami dokresliť tvár- oči, ústa, líčka a lepidlom prilepiť vlásky z filcovej vlny.
babky Ďalším krokom je tvorba oblečenia. Vyberte si kus látky, preložte na polovicu, priložte ku bábke a fixkou na ňu zaznačte potrebné rozmery. Nožničkami vystrihnite róbu zahnutú dvojmo a v jej strede vystrihnite malý otvor, kade prestrčíte paličku.  Zložte na chvíľu hlávku z paličky a oblečte šaty.
babky41 No a bábka je v podstate hotová, ďalej ju dotvárajte podľa vlastnej fantázie.
A nedeľnému predstaveniu už nestojí nič v ceste (iba ak vysoké vstupné)