Lenka doniesla na konci školského roka domov krásnu vlastnoručne vyrobenú misku z novinového papiera. Chcela sa mi pochváliť, ako to robili a tak sa naša obývačka zmenila na jednu veľkú tapetáreň. Lepidlo bolo všade, tak si pripravte veľa novín, dobrú podložku na tvorenie a veľa trpezlivosti, keď budete dieťaťu umývať ruky :-)

Čo sme na to potrebovali: umelohmotnú mištičku, novinový papier (ešteže nám chodí domov toľko letákov z hypermarketov), lepidlo, temperové farby, nožničky

Ako na to:

Najprv si Lenka natrhala ne menšie kúsky novinový papier. Pripravte sa, že ho miniete veľa. Do druhej misky sme vyliali lepidlo a pridali sme k nemu trošku vody. Potom Lenka postupne novinové útržky priliepala na opačnú stranu misky tak, aby sa útržky prekrývali cez seba. Ukladala ich dovtedy, kým nevytvorila dostatočne hrubú a pravidelnú misku.
Potom sme celú misku dali na bezpečné miesto do druhého dňa, aby uschla. Na druhý deň sme misku z papiera opatrne sňali z umelohmotnej misky. Kraje sme nožničkami začistili. Potom už len Lenka celú misku natrela temperovými farbami.