Pevne verím, že už čochvíľa skončí tohtoročná zima a vonku budú znovu lietať i živé motýlie exempláre, no a kým im to slniečko umožní, môžete si spolu s nami zmajstrovať aspoň takéhoto náhradného krásavca.

Potrebujete zátky od vína, farby na maľovanie alebo fixky, špajle, špáratká, plyšový drátik, drevené guličky dvoch veľkostí s otvormi,  pierka rôznych farieb (odporúčam po 2 ks z jednej farby).

Najprv si napichnite vínovú zátku na špajlu a z opačnej strany vpichnite špáratko. Tento proces je asi najnáročnejší z celého tvorenia – pozor na hromadne polámané špajle… My sme si pomáhali kovovými špízmy. Keď bola špajla so špáratkom pevne zastoknutá, maľovali sme vínovú zátku. Farbu a vzory si môžete zvoliť podľa vlastnej fantázie. Keď farba vyschla, pokračovali sme ďalej.
A pokračovali sme hlavou motýľa. Do otvoru na jednej strane sme zastokli plyšový drátik a na jeho oba konce sme upevnili dve menšie drevené guličky ako konce tykadielok. Aj hlávku sme namaľovali a napichli ju na na predom skrátené špáratko. Potrebnú dĺžku odhadnite približne, tj. od oka.

No a nakoniec je potrebné vpichnúť do zátky farebné pierka. Znovu sme si pomohli kovovým špízom a v tejto poslednej fáze je potrebná opäť trpezlivosť a jemné prsty.
Hotového motýľa môžete vpichnúť napríklad k rastlinkám do kvetináča.