oslavaPanama
Piňata je najdôležitejšia súčasť. Väčšinou sú vyrobené tak, aby korešpondovali s danou témou oslavy. Je naplnená sladkosťami a drobnosťami, búcha sa do nej palicou alebo sú tam gumy na potiahnutie. Počas podávania koláča sa spieva Happy birthday pieseň v dvoch jazykoch, španielsky a anglicky. Koláč sa podáva so zmrzlinou. Pozýva sa aj vzdialená rodina a niekedy je tam pozvaných aj 100 detí.

Peru
V Peru, hostia na narodeninovej oslave môžu dostať dva druhy party drobností. Tým sa hovorí recordatorio, čo znamená suvenír. Prvá drobnosť je krabička s bonbónom alebo vrecúško a druhý je špendlík vyrobený na počesť tejto udalosti. Tieto špendlíky sú tak prepracované, že niektoré deti by ich mohli zbierať. Na týchto oslavách deti takmer vždy dostávajú zábavné papierové čiapky.

Portoriko
Dieťa je potľapkané na rameno toľkokrát, koľko má rokov. Býva veľká oslava, ku ktorej patrí klasická večera.

Rakúsko
Väčšina ľudí sú katolíci, tak je pre rodiny veľmi obvyklé mať oslavu krstín pre ich novorodeniatko.

Rusko
V Rusku dieťa, ktoré má narodeniny, dostáva v škole darček. Učitelia často dávajú darček svojim študentom, ktorí majú narodeniny, ako sú kvety, ceruzky alebo knihy. Ostatné deti v triede môžu dať tiež malé ručne robené darčeky.
Majú narodeninovú oslavu buď v deň narodenín alebo cez víkend. Môžu servírovať narodeninovú tortu alebo koláč s narodeninovou pohľadnicou zapečenou do cesta. Prvý kúsok narodeninovej torty alebo koláča dostáva oslávenec, nie hostia.
Deti hrajú hru, v ktorej hlavnú úlohu má šnúra na bielizeň. Výhry sú na nej zavesené a každý hosť si ju skracuje a výhru si berie domov.

Saudská Arábia
V Saudskej Arábii ľudia nedodržiavajú oslavu narodenín kvôli duchovnému presvedčeniu. Náboženské sviatky a svadby sú však príležitosti pre veľké oslavy.

Srbsko
Pre Srbov nie je nutné oslavovať ich osobné narodeniny; namiesto toho oslavujú Krišna Ime alebo Krišna Slava. Slava je jedinečný sviatok Srbov; je to náboženská a etnická inštitúcia a je oslavou Srbov prijatia kresťanskej viery.

Sudán
V Sudáne deti, ktoré žijú v mestách oslavujú svoje narodeniny, na vidieku neoslavujú. Deti majú tortu so sviečkami, jedia pizzu a pijú punč, ktorý je červený a volá sa „karkady“. Je vyrobený z kvetu ibišteka.
Na ich oslave sa nedávajú hračky alebo oblečenie ako darčeky, ale peniaze. Po servírovanom jedle hrajú hry.

Švédsko
Podobne ako Dáni a Nóri, Švédi radi používajú ich národnej vlajky na vyzdobenie ich narodenín a zvláštnych príležitostí. Švédskym deťom často servírujú raňajky do postele. Narodeninové torty vo Švédsku sú podobné piškótam a sú zdobené marcipánom.

Škótsko
Za každý rok života dieťa dostane 1 libru a k tomu jednu navyše pre šťastie.

Taliansko
Dieťa je potiahnuté za ucho toľko krát, koľko má rokov.

USA
Robí sa torta vyzdobená sviečkami podľa toho, koľko rokov má oslávenec. Potom každý spieva Happy Birthday, a na konci piesne dieťa sfúkne sviečky. Ak ich sfúkne všetky naraz, jeho prianie sa splní.

Uruguay
Základný rituál spočíva v torte, sviečkach a večnej piesni Happy birthday … na konci piesne oslávenec sfúkne sviečky a všetci hostia tlieskajú a výskajú, robia si srandičky, nahlas pískajú a capkajú oslávenca po pleci alebo hlave. Keď dievča oslavuje svoje 15. narodeniny, slávnostne sa oblečie a tancuje valčík s možnými pytačmi.

Vietnam
Každý oslavuje svoje narodeniny na Nový Rok. Nielen TET je označovaný ako začiatok nového roka, ale je aj narodeninovým dňom všetkých ľudí. Vo Vietname nevedia, alebo neuznávajú konkrétny deň, keď sa narodili. Dieťa má jeden rok v deň TET nezáležiac, v ktorý mesiac toho roku sa narodili. Deti hovoria, že sa narodili v roku symbolu lunárneho kalendára toho konkrétneho roku. V prvé ráno TET dospeláci gratulujú svojim deťom k ďalšiemu roku a obdarujú ich červenou obálkou, v ktorej sa nachádzajú peniaze pre šťastie (li xi). Tieto obálky dávajú deťom rodičia, súrodenci, rodina a blízki priatelia.