Turistická sezóna je v plnom prúde. Slnečné počasie nás doslova volá zobrať batoh a vybrať sa von do hôr. Ak nechcete, aby sa vaša turistika zmenila na nepríjemný zážitok, zbaľte si okrem jedla aj kvalitné turistické oblečenie. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, čo patrí do výbavy každého správneho turistu.

Podľa čoho sa treba zbaliť?

Nie je turistika ako turistika. Niekto plánuje len nenáročnú prechádzku po okolí, iní zvolia zase náročnú celodennú trasu. Ušetrite si nosenie ťažkej batožiny a zvážte nasledujúce faktory:

  • dĺžka výletu,
  • turistický terén.

Čo nesmie chýbať vo vašom ruksaku?

Pozrime sa teda na to, ako sa obliecť a čo pribaliť do ruksaku.

Kvalitná bunda je základ. Outdoor bundy by mali byť nepremokavé, ľahké a mäkké, aby ste sa cítili príjemne. S dobrou bundou vás totiž neodradí od výletu ani škaredé počasie.

Dlhé a krátke nohavice. Ak plánujete celodennú turistiku, odporúčame špeciálne turistické nohavice. Materiál, z ktorého sú vyrobené, udržiava teplotu a vy budete v teple, aj keď sa počasie v priebehu dňa náhle zhorší.

Topánky a ponožky. Či už bude terén mäkší, alebo budete celý deň chodiť po skalnatom teréne, turistické topánky musia byť pevné a odolné voči nárazom. Ideálna turistická obuv je vyššia a vyrobená z vodoodolných materiálov.

Čiapka alebo klobúk. Slnečné lúče vedia turistov nepekne potrápiť, a to aj niekoľko dní po turistike. Nezabúdajte si preto pribaliť klobúk alebo čiapku a dajte stopku nepríjemnému spáleniu.

Odporúčanie na záver

Pri každom nákupe turistického oblečenia treba klásť dôraz najmä na materiály, z ktorých je vyrobené. Najlepšie sú syntetické materiály, ktoré sú ľahké, mäkké a odolné. Navštívte e-shop Sportrysy.sk a budete mať istotu, že nakúpite všetko na pár klikov a z kvalitných materiálov.

(A/PR) Zdroj obrázka: Andrew Angelov / Shutterstock.com