dm23.jpgdm58.jpgUrčite všetci poznáte tento nápad z obchodov so suvenírmi. Ale čo tak si vytvoriť vlastné plnené fľaštičky. A nemusia to byť vždy len strukoviny alebo ryža. Ja som si vymyslela aj spomienkovú fľaštičku s drobnými mušličkami od mora. Stačí si odložiť len fľaše s pekným tvarom.

Ja som sa tiež nechala zvábiť a najväčšiu fľaštičku som naplnila strukovinami a inými drobnými potravinami z kuchyne. Samozrejme že fľaška musí mať pekný tvar, byť riadne vyumývaná a SUCHÁ!!! Keď máte fľašku plnú, zavrite ju korkovou zátkou a tú ešte zapečaťte topeným voskom. Potom už len stačí vystrihnúť z kúska látky okrúhlu šatôčku, ktorú oviniete okolo otvoru fľaštičky a spevnite kúskom peknej šnúrky.

Ďalšie fľaštičky som naplnila kúskami spomienok na naše dovolenky. Z prvej sme si domov doniesli z pláže drobnučké skalky, ktoré sme nazbierali a pripomínajú nám pláž, na ktorej sme sa slnili. Druhú som si naplnila drobnučkými mušličkami, ktoré sme nazbierali ďalší rok rok na dovolenke. Tentoraz som ich ale ukladala po vrstvách, na spodok som dala špicaté mušličky, potom prázdne ulity zo slimáčikov, nad to tanierikové mušličky a na záver maličké schránky po ježkoch.