Určite viete že deti, ktoré sa hrajú, nezlostia. A keď práve nie je čas na to aby sme sa hrali s nimi, väčšinou ich pošleme von alebo posadíme za počítač. Ale aké stránky im otvoriť? Na aké stránky ich pustiť, aby nehrali hry plné krvi a násilia?

Práve kvôli týmto otázkam som sa rozhodla urobiť menší prieskum na internete. Ak vynechám komerčné „rádoby“ weby pre deti, snažiace sa iba predať limonády, nanuky alebo iné predmety, poznám asi len dva portály, na ktoré by som svoje deti pustila bez obávRexík a Purpulo. Dnes sa pozrieme na stránky Purpulo, ktoré sú oproti portálu Rexík o niečo menšie, no zato obsahovo väčšie a zaujímavejšie.

Kto sa začíta do originálnych rozprávok z ríše Fantázie, zistí že hlavnou postavou tohto portálu je malý chlapec a jeho kamarát – čarovný fialový dáždnik Purpulo. Okrem rozprávok z Fantázie, som našla rozprávky nielen slovenské a z rôznych kútov sveta, ale aj vlastnú tvorbu čitateľov. Vyzerá to že, rozprávky pridávajú veľmi často, aj keď nie denne, ako články. Články sú zaujímavé a pozitívne, s množstvom videí a obrázkov. Musím povedať, že aj ja sama som sa dozvedela veľa nového.

Stránka je spracovaná prehľadne a graficky veľmi krásne. Aj malé deti sa tu rýchlo zorientujú a vedia na čo klikať. Dominuje bohatá ilustrácia, ktorá je veľmi rozprávková. Hoci mnoho detailov som pochopila, až po prečítaní „Purpulových” rozprávok. Toto postupné objavovanie a prenikanie do Fantázie je na trochu dlhšie a celú stránku robí oveľa zaujímavejšie.

 

To čo deti baví najviac sú samozrejme flashové hry. Nenašla som žiadnu, ktorú by som považovala za nevhodnú alebo dokonca škodlivú. Sú veľmi pekne rozdelené, takže môžete vyberať od hier pre najmenších až po náročné logické alebo strategické hry. Pozor na ich puzzle, sú celkom návykové.

Purpulo 2

Keď ako rodič potrebujete získať čas, čo je lepšie ako online rozprávky? Nemusíte prepínať niekoľko programov v televízii, pretože tam sú aj tak iba samé reklamy. Za to na stránke purpulo.sk v kategórii videorozprávky je rozprávok naozaj VEĽA! Takže ak má váš krpec chuť pozrieť alebo vypočuť si rozprávku, rýchlo ju tu nájdete. Ja rada vyberám napríklad z audiorozprávok, ktoré púšťam malému pred spaním.

Deti veľmi poteší bohatý výber krásnych omaľovaniek vo vysokom rozlíšení. Vymaľovávanie je činnosť, ktorá deti hneď tak neomrzí, najmä ak sú obrázky zakaždým iné.