Toto leto sme sa vybrali na menšiu štvordňovú dovolenku do Bojníc vzhľadom k tomu, že máme doma malé bábätko a netrúfli sme si s ním ísť na viac dní mimo domova. Rozhodli sme sa ísť do Bojníc, mesta, kde sa vždy radi vraciame kvôli množstvu atrakcií pre deti. Pre ďalšie dve staršie deti sme chceli pripraviť dni plné dobrodružstiev a zážitkov. Pri hľadaní ubytovania som natrafila na Penzión Oáza Prievidza, kde nám ponúkli ubytovanie a neoľutovala som to ani na minútu.

Penzión Oáza Prievidza sa nachádza v tesnej blízkosti kúpeľného a historicky významného mesta Bojnice. Autom ste v centre Bojníc asi za 8 minút. Už samotný penzión zvonku vyzerá veľmi príťažlivo a pri vstupe do reštaurácie PARK na prízemí sa ocitnete akoby v skutočnej Oáze niekde na púšti, v záhradnej reštaurácii nájdete rozmiestnené palmy, drevený a ratanový nábytok, prístrešky so strieškami z tráv, exotické doplnky, ako prútený slon, piesok pod nohami, to všetko vás prenesie do úplne iného sveta. Ceny v reštaurácii sú primerané vysokej kvalite podávaných jedál a veľmi profesionálnych čašníkov. Jedlá vždy vyzerali nádherne a aj chutili skvele.

Bohužiaľ, nepodarilo sa nám dostať do apartmánu, ale aj izba, v ktorej sme boli ubytovaní, bola veľmi príjemne a účelne zariadená, všade bolo čisto a voňavo.

Okolie penziónu je tiež veľmi príjemné. V tichom prostredí blízkeho prievidzského parku, ktorý je hneď za bránami penziónu, nájdete predovšetkým oddych, ale aj priestory na zábavu a vzdelanie. V parku je minigolf, poprechádzať sa môžete po pekných chodníčkoch lemovaných vysokými dubmi. Skutočne môžem vrele toto miesto odporúčať!