a-miku V našej škôlke sa už roky udržiava milá tradícia, keď sa vždy asi štyri týždne pred vianočnými sviatkami zídu rodičia spoločne v priestoroch škôlky o siedmej večer a každý usilovne majstruje obal  na vianočný darček pre svoju ratolesť podľa zadanej predlohy.
V miestnosti sú už vopred prichystané stoly s potrebným materiálom, okrem toho v nich rozvoniava punč a láka vianočné pečivo.
Okrem strihania, lepenia, jedenia a pitia sa rozprávajú veselé príbehy, panuje dobrá nálada a smiech sa ozýva dlho do noci. Ja už som sa zúčastnila dvoch takýchto večerov, tento rok som, bohužiaľ, pracovne mimo, a tak aspoň malá ukážka minuloročných výtvorov.

a-miku1
Pred dvomi rokmi sme na papierové sáčky lepili “Weihnachtsmann-a” z filcu. Jednotlivé predkreslené časti bolo treba už iba vystrihnúť.  Na bradu a brmbolec sme použili vatu, na topánky tvrdý papier s ryhami. Na opačnú stranu sme prilepili batôžtek z vrecoviny zviazaný mašľou. Nakoniec každý svoj výtvor podpísal, aby sa dostal do správnych rúk.
Darček od škôlky bol potom vložený do sáčku a deti ho dostali  posledný deň pre Vianocami.
A-strom
Minulý rok sme zasa zdobili takýto vianočný stromček, lepšie povedané: hneď dva. Darček bol totižto vložený do krabičky a tú zasa vlepili medzi naše dve vyzdobené jedličky.
Tento rok žiaľ spoločný večer zmeškám, ale domáca úloha ma neminie.