Bratislava, 20. júla 2008 – V uplynulých dňoch zaznamenala spoločnosť dm drogerie markt prostredníctvom SOI sťažnosť na jednorazové plienky Babylove, konkrétne uvoľnené granulky superabsorbéra, ktoré sa dostali mimo sacieho jadra a spôsobili poškrabanie dieťatka. Spomínané granulky superabsorbéra sú v plienkach vo všeobecnosti veľmi dôležité. Sú určené na vstrebávanie vlhkosti a zabezpečujú, aby dieťa ostalo v suchu (jedna granulka môže na seba naviazať až 30 násobok svojej hmotnosti). Vo výrobnom procese sú granulky spolu s buničinou vložené do sacieho jadra. Žiaľ, nedá sa úplne zabrániť, aby sa jednotlivé granulky náhodne nedostali mimo sacieho jadra. V tom prípade ich môže byť cítiť ako pichľavé miesta na chrbte resp. oblasti bruška. S týmto problémom bojujú všetci výrobcovia plienok, avšak zároveň nepretržite pracujú na jeho odstránení, práve preto zmenil aj náš výrobca spôsob výroby jednorazových detských plienok Babylove.

V prípade, že zákazník zistí v plienkach uvoľnené granulky superabsorbéra, predmetné balenie plienok mu samozrejme ihneď, bez predloženia bloku o kúpe, vymeníme. Veríme však, že sa situácia opakovať nebude, nakoľko ide naozaj o veľmi zriedkavú situáciu, za ktorú, ako aj obavy, ktoré z nej vyplynuli, sa našim zákazníkom ospravedlňujeme.

Pre dm drogerie markt je spokojnosť zákazníkov veľmi dôležitá, a preto v prípade nefunkčnosti akéhokoľvek výrobku z radov vlastných značiek DM, alebo v prípade, ak tieto výrobky nespĺňajú vlastnosti, ktoré sú uvedené na jeho obale, daný výrobok vymeníme resp. vrátime zákazníkovi peniaze.

Ďakujeme za pochopenie.

Tamara Popovská
prokuristka
dm drogerie markt