Určite sa to stáva aj vám, že keď idete von a je vám zima, inštinktívne si naťahujete sveter spod bundy, aby ste si aspoň trošku chránili dlane, hlavne pokiaľ tlačíte napr. detský kočík. Mne sa to stáva dosť často a tak som sa rozhodla, že si do chladného počasia uštrikujem bezprstové rukavičky. Je to pohodlné, pretože ich nemusíte skladať dole ani v obchode, ani počas nejakých úkonov, kde vyžadujete mať cit v prstoch, pretože prsty vám zostanú voľné a popritom budete mať chránené dlane.

Budete potrebovať: príjemnú vlnu, 5 obojstranných ihlíc č. 3,5, háčik
Vzor: patentový: 1hl, 1obr

Ako na to: Pletieme na piatich ihliciach. Nahodíme si 40 očiek, ktoré rozdelíme po 10 na 4 ihlice. Upletieme 8cm patentovým vzorom. Dobrá pomôcka, kde nám začína riadok je koniec vlny, ako sme začínali nahadzovať očká na 1riadok. Ďalej pletieme len hladkým vzorom do výšky 7r a začneme vypletať otvor na palec:
8.r. prvá ihlica: 1 očko upliesť, 1nah, 2 očká upliesť, 1nah. Ostatatné očká dopletieme klasicky.
9.r. prvá ihlica: 1 očko upliesť, 1nah, 4 očká upliesť, 1nah. Ostatné očká dopletieme klasicky.
10.r. prvá ihlica: 1 očko upliesť, 1nah, 6 očiek upliesť, 1nah. Ostatné očká dopletieme klasicky.
11.r. prvá ihlica: 1 očko upliesť, 8 očiek naberieme na zatvárací špendlík, 2nah a ostatné dopletieme dookola.
Ďalej pletieme na 40 očiek do výšky 28 riadkov.
Potom začneme znovu pliesť patentovým vzorom, ale posledné očko na 4 a prvé očko na 1 ihlici a posledné očko na 3 a prvé očko na 3 ihlici na začiatku riadkov spletieme dokopy. Upletieme 6 riadkov a všetky očká ukončíme.
Palec:
Pletieme na 4 ihliciach. Zo zapínacieho špendlíka navlečieme 8 očiek + 4 očká nahodíme zvrchu a pletieme patentovým vzorom 8 riadkov a všetky očká naraz ukončíme.
Druhú rukavicu pletieme rovnako ako prvú.