pc216995Už 9 rokov si doma stromček ozdobujeme čisto prírodnými ozdobami – slamené ozdoby, drevené, červené mašle. Tento rok by som chcela trošku zmenu a chcela by som biely stromček. Aby som niečim začala, tak som si zhotovila biele vianočné gule z perlovky. Postup je veľmi jednoduchý a bude vás to určite baviť.

Čo potrebujete: malé balóniky (dostať kúpiť v hračkárstve celú sadu za asi 25 Sk), bielu priadzu, škrob na textil, nožničky, háčik

Ako na to:
Nafúknite si balóniky, ale nie príliš veľké, také akurát guličky. Ak budú mať nepravidelný tvar (elipsovitý), nevadí, pri obväzovaní sa to upraví. Teraz si vezmite priadzu a začnite ju namotávať na balónik. Krúťte všetkými smermi a upravujte aj tvar balónika do gule. Keď máte omotanú, koniec prevlečte pomocou háčika pod namotanú priadzu, aby sa niť nerozmotala. Takto si spravte všetky balóniky.

Potom si zoberte lavór a vylejte doň neriedený! škrob a všetky loptičky v ňom dobre ponamáčajte. Dajte usušiť. Po uschnutí balóniky nožničkami poprepichujte a opatrne vyberte. Gule sú hotové.

Tip na úpravu: Dočítala som sa na nejakom fóre, že balóniky sa dajú namáčať aj vo vodnom skle. Ešte som to neskúšala, ale vraj by to malo tiež dobre držať.
Hotové loptičky môžete ešte postriebriť lakom v spreji. Gule budú pekne ligotavé.

Mojej mame sa tento nápad veľmi zapáčil. Ona namiesto gulí na stromček si ich povesila na luster ako dekoráciu. Veľmi je to milé.

Pár gulí nechala aj s balónikmi farebnými a tie zase povešala na vetvičky.