taska-007.jpgMáte v rodine malého šibača a nechcete, aby si chodil po “kúpaní” s obyčajnou igelitkou? Pripravte pre neho tašku na výslužku a uvidíte, že bude mať u dievčat úspech. Alebo si pripravte mini taštičky, do ktorých pripravíte výslužku pre malých šibačov, ktorí prídu kúpať vaše dcérky. Je to veľmi jednoduché.

Čo potrebujete: výkres A3 alebo A4 podľa veľkosti tašky, ceruzku, nožničky, dlhé pravítko, dierovačku, lepidlo, farebnú šnúrku, servítku, lepidlo na decoupage

Ako na to:

taska.JPG

Podľa nákresu si pripravte na výkrese šablonu. Rozmery podľa tejto predlohy sú na výkres A3, ak budete robiť menšiu tašku, tak si miery zmenšite.
taska-001.jpg

Všetky vyznačené diely poprehýňajte podľa nákresu. Bočný diel na jednej strane spojte lepidlom a tašku zahnite ako harmoniku.
taska-002.jpg

Dno poprehýňajte podľa nákresu a popreliepajte tak, aby sa dno neodliepalo. Na dno vystrihnite z kartónu alebo výkresu obdĺžnik presných rozmerov dna a vložte ho zvnútra do tašky. Spevní to dno tašky.
taska-003.jpg

Otvor tašky preložte dovnútra. Spevní to vlastne miesto, kde pôjde rúčka. Dobre popritláčajte.
taska-004.jpg

Dierovačkou spravte na oboch stranách dierky a prevlečte cez ne šnúrku. Zaviažte.
taska-007.jpg

Teraz už len klasickou servítkovou technikou tašku vyzdobte veľkonočným motívom a nechajte dobre zaschnúť. Taška je hotová.