P01102009 042Trendom tohoto roku sú tašky s bambusovými uchami. Používajú sa na ich výrobu rôzne materiály, bavlna, vlna rôznych materiálov a tvarov. Ja som sa rozhodla si jednu takú vyrobiť a použila som na to pletený sveter, ktorý som už nenosila, ale stále bol pekný.

Čo budete potrebovať: 1 pletený sveter (najlepšie bez gombíkov), 2 ks bambusové uchá, kúsok bavlnenej látky, 1 gombík, šijací stroj

Ako na to:

taska1

Sveter rozstrihnite pod rukávmi. K časti, ktorú ste rozstrihli priložte uchá a po ich línii odstrihnite boky.
taska2

Dostanete oblúkovitý spodný diel tašky. Zošite ho z vnútornej strany, najlepšie overlockom. Ak nemáte, tak si diely podložte a nadložte kúskou látky, aby sa vám nevlnila pletenina. Vrchnú časť tašky po bokoch nastrihnite do výšky asi 6cm a začistite dovnútra. Je to príprava na prišitie úch.
taska3

Uchá priložte k vrchnému dielu, látku preložte cez uchu a na stroji prišívajte k tkanine. Z kúska látky si vystrihnite kruh o priemere asi 12cm. V rukách endlovacím stehom celý kruh obšite.
taska4

Niť poriadne stiahnite a vytvorte takýto základ pre kvet. Prišite ho k taške na vhodné miesto. Na záver do otvoru na zakrytie prišite gombík. Taška je hotová.