Náš prvý tohtoročný výlet smeroval do obce Bojná, kde sme sa vybrali na odporúčanie známych, ktorí toto miesto už poznali. A absolútne sme nebanovali tento výber.

Poloha: Ranč pod Babicou v Bojnej leží 10km od Topoľčian, 26 km od termálnych kúpeľov Piešťany a 15 km od rekreačného strediska Duchonka. Dostanete sa tam veľmi jednoducho, trasa je dobre označená. Samotný ranč sa rozkladá na veľkej ploche, pred areálom je veľké parkovisko. Vstup do areálu je voľný.

V areáli Ranča pod Babicou sa nachádzajú dva rybníky, veľký, v ktorého strede sa nachádza veľká voliéra s dvoma levmi. Prístup k nej je cez lávku a máte možnosť si párik levov zblízka obzrieť.

Druhý rybník je rozlohou menší, ale máte na ňom si vlastnoručne uloviť pstruhy. V blízkej reštaurácii vám ich dokonca môžu aj pripraviť na obed. Nachádza sa tu aj chatkové ubytovanie vo Westernovom mestečku, ktoré Vám pripomenie Divoký západ. Pre spestrenie večerného posedenia slúži krb a ohnisko pre táborový oheň. Deti sa môžu zabaviť na preliezkach a hojdačkách na detskom ihrisku a v drevenom hrade, či poskákať si na trampolíne. V areáli sa nachádza aj relaxačná pyramída, v ktorej si môžete oddýchnuť a načerpať energiu.

Okrem levov v areáli môžete vidieť aj rôzne iné zvieratá – pštrosy, kozy, lamy, rôzne druhy vtáctva a hydiny. Určite budete s návštevou tohto areálu spokojní tak ako my a budete odchádzať odtiaľ plní zážitkov.

Poznámka: V článku boli použité aj fotografie z oficiálnej stránky ranča – www.babica-bojna.sk