Moja dcéra doniesla zo školy zasiate obilie, ktoré v škole pred týždňom zasiali. Napadlo ma, že do neho naaranžujem svoje výtvory a dielo bolo hotové. Pridávam vám teda celý návod.

Týždeň vopred si do zeme zasejte obilie, ale môžete aj žeruchu, pažítku alebo čokoľvek čo vás inšpiruje. My sme použili ako črepník nádobku z nanukove torty vo tvare tehličky. Trávička za týždeň krásne vyrastie.

Z kúska látky si vystrihnite podľa strihu 2 x telíčko kačičky a 2 x z oranžovej látky nôžky. Nechajte si 1 cm rezervu na založenie. Látku preložte lícom dovnútra a zošite podľa obrysov, nechajte otvor na obrátenie dekorácie. Nezabudnite, že všetky hrany, ktoré sú zatočené dovnútra, musíte nastrihnúť, aby sa vám krásne zaguľatili, ináč by vám látku po otočení ťahalo.

Potom telíčko kačičky vyplňte polyesterovým rúnom doplna a otvor zošite. Nožičky len prevráťte a zošite. Kačičku nastoknite na špajdlu a nožičky priviažte o špajdlu. Kačičke dokreslite fixkou na textil očká a priviažte tenkú atlasovú alebo šifónovú stužku. Dekorácia je hotová. Už ju stačí len zapichnúť do kvetináča a kvetináč obaliť do ozdobnej organzy, aby obal nepresvital.