obr2.jpgPonúkam Vám ďalšie nápady do série látkových výtvorov na vianočný stromček.

Čo potrebujete: polystyrénové výlisky, kúsky látky v rôznych vianočných farbách, pilník, nožík, tenká stužka

Zvončeky
obr2.jpgPolystyrénový zvonček si vykreslite fixkou po výške, akoby ste ho chceli rozdeliť na 6 rovnakých častí. Potom nožíkom spravte po týchto čiarach zárezy. Zárezy majú byť hlboké asi 1cm. Z bavlnených zvyškov vystrihnite na každú šestinku dielik s dodatočnými prídavkami. Diel látky priložte na zvonček a pomocou pilníka látku opatrne zasúvajte do zárezov. Použite 3 farebné látky, ktoré striedajte. Von prečnievajúce okraje látkových dielikov (okrem spodného dielu, ktorý pôjde dovnútra pod guličku) odstrihnite a všetko ešte raz povsúvajte do zárezov. Potom si zoberte tenkú šnúrku, do spojov látok naneste trošku tekutého lepidla a opatrne pripevnite šnúrku (pomáhajte si špendlíkmi, ktoré šnúrky zafixujú kým lepidlo nezaschne). Šnúrku nechajte dlhšiu aj na spodnom diele zvončeka. Potom si vezmite polystyrénovú guličku, ktorú oviňte látkou a poriadne to pritlačte ku otvoru, aby ste všetko zafixovali. Nakoniec z kúska stužky si spravte mašličku a tú s pomocou špendlíka pripevnite navrch zvončeka.

Zvonček s pevným dnom
obr5.jpgPolystyrénový zvonček si vykreslite fixkou po výške, akoby ste ho chceli rozdeliť na 4 rovnaké časti. Potom nožíkom spravte po týchto čiarach zárezy. Zárezy majú byť hlboké asi 1cm. Z bavlnených zvyškov vystrihnite na každú štvrtinku dielik s dodatočnými prídavkami. Diel látky priložte na zvonček a pomocou pilníka látku opatrne zasúvajte do zárezov. Použite 2 farebné látky, ktoré striedajte. Von prečnievajúce okraje látkových dielikov (okrem spodného dielu, ktorý pôjde pod pevné dno) odstrihnite a všetko ešte raz povsúvajte do zárezov. Potom si zoberte tenkú šnúrku, do spojov látok naneste trošku tekutého lepidla a opatrne pripevnite šnúrku (pomáhajte si špendlíkmi, ktoré šnúrky zafixujú kým lepidlo nezaschne). Šnúrku nechajte dlhšiu aj na spodnom diele zvončeka. Potom si vezmite tenký polystyrén, vyrežte z neho kruh veľkosti dna zvončeka, obaľte ho látkou, ktorú môžete aj pripevniť lepidlom. Potom celý diel natrite vnútornou stranou lepidlom a poriadne to pritlačte ku dnu zvončeka, aby ste všetko zafixovali. Nakoniec vezmite stužku, oviňte ju okolo spoja a spravte mašličku. Z kúska stužky spravte mašličku a tú s pomocou špendlíka pripevnite navrch zvončeka.

Vianočné guličky
obr3.jpgSpravíte ich obdobne ako zvončeky. Treba pracovať opatrne, lebo guličky sú malé a hrozí, že sa pri práci zlomia. Striedajte pritom 2 farby. Guličky rozdeľte na 4 rovnaké časti.