S problémom suchej pokožky sa v chladnejších obdobiach roka stretáva pomerne veľká skupina populácie. Najmä tenká a jemná koža v oblasti pier je mimoriadne náchylná na výkyvy počasia, pod ktorých vplyvom zvykne praskať.

Foto: silviarita

Zázrak menom med

Nie nadarmo sa med považuje za prírodné liečivo. Je dobre známy svojimi antibakteriálnymi účinkami a priaznivým vplyvom na hojenie rán. Tento sladký zlatý zázrak obsahuje tiež množstvo protizápalových zložiek, ktoré upokoja aj popraskané pery. Ak sa vám nepáči predstava natierania čistého medu na ústa, vyskúšať môžete aj balzam s medovou prísadou.

Všestranné uhorky

Ktorá dáma by nepoznala zázračné účinky uhoriek na unavenú tvár? Rovnako, ako dokážu hydratovať opuchnuté oči, vedia uľaviť aj popraskaným perám. Stačí na pár minút pritlačiť nakrájané studené kolieska uhorky na pery a voilá: nastáva okamžité omladenie.

Foto: Pixabay/monika1607

Čaje bohaté na antioxidanty


Výborným pomocníkom pri ochrane pokožky a v boji proti starnutiu sú antioxidanty. Mnohé sa nachádzajú aj v čajoch. Skúste si preto na popraskané pery položiť vrecúško vopred namočeného a vychladnutého harmančekového alebo zeleného čaju. Boľavé pery pomôžu nielen upokojiť, ale aj liečiť.

Prírodné oleje

Úľavu popraskaným perám môžete dopriať aj pomocou rôznych olejčekov obsahujúcich prírodné ingrediencie. Jojobový, avokádový či kokosový olej dobre zhydratujú popraskanú pokožku, dodajú jej potrebné živiny a zanechajú ju krásne jemnú.

Foto: Pixabay/monicore

Zdroj: Apply Antioxidant-Rich Tea, 21 Genius Hacks for Getting Rid of Chapped Lips - (Page 9) (totalbeauty.com), Foto: Pixabay, Titulná foto: Pixabay/PublicDomainPictures