Príjemné teplé počasie v poslednom období nám pripomína, že sa blíži najobľúbenejšie obdobie – leto. Už teraz sa však môžeme vyblázniť pri typických športoch. Najmä aktívnejšie povahy dlho doma neobsedia, a tak väčšinu času trávia vonku. Pohyb na čerstvom vzduchu prospeje každému a najmä po dlhej zime potrebujeme načerpať nové sily. Prečo si teda leto obmedzovať len na pár dní v zahraničí?! Leto trvá dva mesiace a tento rok sa môže zdať, že ešte o jeden naviac. Neváhajte preto a choďte na peknú prechádzku.

Pohybu sme však posledné týždne veľkú pozornosť nevenovali, preto radšej začnite len ľahkou turistikou. Náročnosť môžete postupne zvyšovať, podľa svojej energie. Počas leta tak môžete bez problémov navštíviť aj Vysoké Tatry. Ani na horách však nezabudnite na kvalitnú kozmetiku. Potrebovať budete aj krém na opaľovanie, inak by ste sa ľahko mohli spáliť, a bez takéhoto zavŕšenia dňa si oddych určite viete predstaviť. Po náročnej turistike však potrebuje aj naše telo výnimočnú starostlivosť. Pre spríjemnenie oddychu po náročnom výstupe ale aj spoločných chvíľ vo dvojici výborne poslúži masážny olej Saloos. Nezabudnite teda aj odpočívať a nielen sa hnať za peknými výhľadmi. Nie sú dôležité športové výkony ale čas, ktorý strávite spolu. Užívajte si každý okamih.

Ak chcete tento rok zmenu voči tomu minulému, kedy ste dovolenku trávili na horách a uskutočňovali len pešie túry, práve teraz je ten správny čas na kúpu nových bicyklov. Môžete tak objavovať aj širšie okolie bez nutnosti cestovať autom či autobusom. Chránite tak prírodu a robíte niečo aj pre svoje zdravie.

Ideálna dovolenka nemusí trvať len pár dní, spríjemnite si celé leto. Výlety môžete uskutočňovať podľa počasia takmer celé leto, a vďaka zaujímavým zľavám na internete ani neminiete všetky svoje úspory.