V istom veku sa každý človek postaví na vlastné nohy, a začne tak hľadať vlastné bývanie. Najmä pre finančnú situáciu sa však táto hranica neustále posúva k vyššiemu veku. Dnes predsa nie je nič výnimočné ak aj mladí, 30-roční bývajú so svojimi rodičmi. Dôvod je zrejmí, šetrenie financií. Bývanie vo vlastnom nie je lacná záležitosť, a tak ju odkladáme až do nevyhnutnej krajnosti. V podstate teda šetríme na kúpu vlastnej nehnuteľnosti.

Zlom nastáva najmä so založením rodiny. Vtedy sa snažíme čo najskôr opustiť rodičovský dom a zodpovedne sa starať o vlastnú rodinu. Aj tu sa však vyskytujú výnimky, a to najmä ak mladý nie sú schopný zo svojich príjmov zabezpečiť vlastné bývanie. A tak sa stáva, že v jednej domácnosti bývajú aj tri generácie. Čo by sa s tým však dalo robiť? V dnešnej situácií asi veľa nie, stačí lepšie platená práca, tú však nájsť nie je vôbec jednoduché.

Či teda bývate u rodičov alebo vo vlastnom, časom každý dospeje do situácie, kedy je zmena nutná. Ak nemôžete opustiť rodičovský dom, určite ste premýšľali ako vylepšiť aspoň svoju izbu, prípadne pristaviť a takýmto spôsobom sa aspoň čiastočne osamostatniť. V tomto prípade teda riešite nielen otázky stavby ale začínate sa zaoberať aj zariadením a vnútorným vybavením Vášho staronového domova. Preto oveľa viac riešime otázku vhodného nábytku. Ten nemusí byť ani drahý, na trhu hľadajte preto správny pomer kvality a ceny.

Pri realizácií samotnej stavby často myslíme aj na zateplenie. Je to účinný a obľúbený spôsob ako neskôr ušetriť na vykurovaní.

Keď už je samotná stavba hotová, začíname zariaďovať. Nemali by sme však zabúdať ani na vhodné osvetlenie. Ak hľadáte úsporu energie ale aj štýlovosť, siahnite po jednom z množstva svietidiel zn. Luxera. Vášmu novému domovu dodajú osobitý charakter a vďaka LED technológií aj ušetríte.