Zvyknete začínať deň cvičením? Ak nie, skúste zajtra vstať o 15 minút skôr a zacvičiť si Pozdrav slnku. Ide o sériu nenáročných cvikov, ktoré vás vzpružia a naštartujú celý organizmus. Ak budete cvičiť pravidelne každý deň, čoskoro zistíte, že sa vám ľahšie vstáva z postele, ste ohybnejšia a máte pružnejšie telo.

Päť dôvodov, prečo ráno cvičiť Pozdrav slnku

  1. Zvýšenie krvného obehu – toto cvičenie je ideálnym prostriedkom na ranné naštartovanie celého organizmu. Je ľahké a jednotlivé cviky sa dajú rôzne obmieňať, aby vás cvičenie po čase nezačalo nudiť. Sama neskôr zistíte, koľko opakovaní je pre vás tak akurát, aby ste cítili primeranú srdečnú aktivitu. Cvičenie naštartuje a prečistí krvný obeh a posilní fyzickú stránku organizmu, ako aj dýchací systém.
  2. Spevnenie a predĺženie svalov – Pravidelným praktizovaním cvičenia si posilníte, spevníte a vytvarujte svalový systém. Spevnia sa vám stehná, lýtka, ramená, hrudník a poľaví napätie v jednotlivých končatinách. Pocítite úľavu v chrbtici a vaše dýchanie bude pravidelnejšie. Nezabudnite, že naša fyzická kondícia sa odvíja od stavu chrbtice!
  3. Sústredené dýchanie – Pozdrav slnku je meditácia v pohybe. Striedanie pozícií vás vedie k sústredenému, pravidelnému dýchaniu, čo má za následok prežívanie prítomného okamihu. Namiesto toho, koľko ste už odcvičili a koľko opakovaní máte ešte pred sebou, skúste sa sústrediť viac na to, aby ste poriadne predýchali každú jednu pozíciu.
  4. Rešpektujte svoje telo – Každý deň je jedinečný a iný, všetko sa mení, vrátane nás. Jeden deň sa cítime pružní a ohybní, inokedy máme tendenciu klesnúť pod ťarchou stresu. Skúste rešpektovať svoje telo deň čo deň tak, ako to cítite. Nedovoľte svojmu egu, aby prekričalo váš vnútorný pokoj a nastavenie.
  5. Buďte vyrovnaná, vďačná a prítomná – vďačný prístup k životu je obrovský dar samej sebe. Čím viac budete ďakovať, tým viac pozitívnych vecí k vám bude prúdiť. Buďte vďačná za nové ráno, za zdravé telo, za dar života. Nič nie je v živote samozrejmé, za všetko by sme mali poďakovať. V prenesenom význame týmto cvičením vyjadrujeme rešpekt pred životom samým. Skúste v duchu počas cvičenia ďakovať za tie oblasti, za ktoré ste najviac vďačná.

Obrázok zdroj: www.pexels.com