p2077424Do detskej výbavičky neodmysliteľne patria aj podbradníčky, ktorých sa pri malých deťoch minie dosť veľa. Pokiaľ máte chuť a čas, zhotovte si vlastné podbradníčky možno aj podľa tohto strihu. Je to nenáročné a určite ich zvládnete tiež. Nechajte sa inšpirovať.

Čo budete potrebovať: 30cm farebnej bavlnenej látky, 30cm bielej látky na podšívku, vliselín, suchý zips

Ako na to:

A1 2 3 4

B1 2

Sú dve veľkosti podbradníkov. A je väčší a B je menší strih. Tak si ich najprv stiahnite, vytlačte a zlepte do požadovaného tvaru. Vystrihnite po čiarach.
pb146564

Strih položte na látku, prišpendlite a vystrihnite s prídavkom na švy cca 0,5cm. Ku podšívke prižehlite vliselín a rovnakým spôsobom vystrihnite podľa strihu.
p2077420

Vrchnú a spodnú látku priložte lícom k sebe a zošite. Na spodnej časti nechajte asi 7cm otvor na obrátenie podbradníka. Potom pozastrihujte látku v oblej časti tak, aby sa látka po otočení na druhú stranu nevlnila a neťahala. Potom podbradník otočte.
p2077421

Podbradník dobre pomocou špendlíčka poupravujte po hranách, aby mal pekný tvar. Potom celý podbradník obšite, aj otvor, ktorým ste prevliekali podbradník na druhú stranu.
p2077422

Teraz už stačí len vystrihnúť si obdĺžnik zo suchého zipsu a prišiť ho ku podbradníku. Podbradníček je hotový.