Ak máte doma plátenky, ktorých farba vás už nebaví, doprajte im nový look. Nielenže budete mať originálne tenisky, ešte sa pri ich vyrábaní aj perfektne zabavíte. Prinášame vám štyri videá ako na to. Budete potrebovať len niekoľko základných potrieb, akými sú lepiaca páska, farby na textil, lepidlo, štetce, či farebné glitre.

Ombre look

Tento efekt docielite tak, že budete pomocou malej hubky postupne nanášať farbu na textil rôznej intenzity tón v tóne. Výborne sa vám bude pracovať, ak použijete farbu v spreji. Zakúpite v špecializovaných art shopoch.

Tenisky z inej galaxie

Galaktický efekt docielite postupným nanášaním farieb: modrá, čierna, svetlomodrá, biela, strieborné a biele glitre. Na záver na tenisky namaľujte niekoľko bielych hviezdičiek.

Návšteva z minulosti

Na ozdobu týchto sivých tenisiek budete potrebovať len bielu farbu na textil a štetce rôznych veľkostí vrátane tenkého štetca s úzkou špičkou. Na tenisky namaľujte vzory z kultúry starých Aztékov. Úplne dokonalé budú tenisky, kde bude každá iná ;-)

Disko guľa

Tieto tenisky najskôr natrite lepidlom a potom hojne posypte glitrami. Po zaschnutí ich ešte raz pretrite lepidlom, aby glitre dobre držali.

Foto zdroj: pixabay.com