zalozka_do_knihyČo budete potrebovať: drevený štipec, štetec, farby, fixky, farebný papier, lepidlo, nožnice, drevené guličky, plyšový drátik.
Ako na to: Vymyslite si vlastný motív na záložku, nakreslite si ho na papier a podľa potreby dotvorte. V našom prípade si syn vybral lienku. Snažila som sa ju vytvoriť podľa mojich najlepších znalostí zoológie a dúfam, že rodina lienok nevznesie protest. Kým som sa ja trápila s červeným papierom, jeho bodkovaním a strihaním, syn usilovne maľoval fixkou drevený štipec na zeleno. Našu lienku sme totižto plánovali usadiť na sýtozelenú trávičku.
Keďže som bola hotová skôr než syn, dávala som učené rady deťom okolo nás, ako správne nalepiť motív na štipec. Všetky si totižto nejakým nevysvetliteľným dôvodom zvolili na lepenie tú stranu štipca, kde by vlastne zlepením zabránili jeho otváraniu.
No a kým som takto ochotne vysvetľovala drobizgu ako lepiť, prilepila som ja so synom náš motív na úplne opačnú stranu!
Takže aby sme sa tu mohli aspoň niečim prezentovať, narýchlo som ešte vytvorila podľa predlohy (ževraj) havrana. A dala som si veľmi záležať, aby sedel na “konári” správne!!! (ma byť na tej strane, kde zatláčate štipec, aby sa otvoril)