v-pieskuDnes sme boli opäť na detskej farme a ešte doteraz to cítim v rukách.  Zamestnanci sa totižto rozhodli postaviť deťom velikánsku drevenú loď.  A ja som sa dobrovoľne pridala do kopania hlbokej a širokej jamy,  keďže sa môj syn s kamarátkou rozhodli radšej pre hĺbenie vodného kanálu vonku v piesku než pre tvorivú dielňu vo vnútorných priestoroch areálu.
hudobny-nastrojStaršie deti na dnešnú tvorbu potrebovali kus hrubšieho dreva, väčšie drevené guličky, pevný asi hliníkový drát a uzávery napr. z malinoviek či pivových fliaš. Pod dohľadom inštruktorov potom usilovne navliekali jednotlivé diely na drát. Drevenú guličku,  dva uzávery, otočené k sebe vonkajšou stranou a opäť guličku. Zaplnený drát potom upevnili do otvorov vyhĺbených v drevenej rúčke.
A na svete sa objavil jednoduchý hudobný nástroj. O jeho funkčnosti nás deti hneď presvedčili narýchlo nacvičenou krátkou kompozíciou.

papier-vtaciNo a mladšie deti tvorili rôznofarebných papierových vtáčikov. Skoro takých istých, akí teraz na jar usilovne štebotajú vonku. Týchto si môžete ale zavesiť i doma na okno alebo lampu.