tasticka-004Blíži sa Deň matiek a detičky veľmi radi pripravujú pre svoje mamičky malé prekvapenia. Ja som minulý rok dostala takúto krásnu taštičku od mojej dcéry a aby mi ukázala, ako ju robili, tak mi doma spravila ešte jednu.

Čo budete potrebovať: 1 obal z karičky alebo iného syra v kartónovom kruhovom obale, 1 biely výkres, lepidlo, farebný krepový papier, farebný vlnkovaný papier

Ako na to:

tasticka-002

Pripravte si základný tvar taštičky (nezabudnite si priložiť obal zo syra, aby nebol väčší ako vonkajší obal). Vystrihnite si dva rovnaké diely. Z krepového papiera si nastrihajte tenké pásy a tie trhajte na malé kúsky a tvarujte medzi prstami malé guličky, ktoré postupne priliepajte na šablónu.
tasticka-003

Keď máte obidva vonkajšie diely vyzdobené, z krabičky od syra odstrihnite polovicu, predtým ale krabičku dobre zlepte, aby sa neotvárala. Prilepte krabičku k vonkajším stenám taštičky a nechajte dobre zaschnúť.
tasticka-006

Z vlnkovaného papiera si vystrihnite pás široký presne aká je šírka krabičky a dlhý asi 20cm. Oba konce prilepte ku krabičke tak, aby pás tvoril rúčku na taštičke.
tasticka-007

Potom si z inej farby vlnkovaného papiera vystrihnite podobný pás rovnakej šírky ale dlhý len na dĺžku krabičky. Oblepte spodnú časť krabičky, aby nebolo vidieť písmo.
tasticka-005

Taštička je hotová. Môžete do nej čokoľvek vložiť, alebo napísať nejaký odkaz a darovať milovanej osobe.