dovolenkaCelý rok toľko očakávaná letná dovolenka sa už blíži. Ten čas relaxu, ktorého sa už mesiace nevieme dočkať. Tešíme sa na voľné dni plné oddychu a ničnerobenia, alebo aktívneho športového oddychu, na ktorý počas ostatných dní jednoducho nemáme čas. Každý si ideálnu dovolenku predstavuje inak. Niekomu stačí vylihovanie na pláži, iný potrebuje spoznať aj nové miesta či kultúru. Ak patríte k prvej skupine, v podstate môžete cestovať kamkoľvek. Pekné pláže sú po celom svete a v katalógoch tak hľadáte len kvalitné hotelové služby s blízkou a peknou plážou.

Druhá skupina turistov je však náročnejšia. Potrebujú dostatok historických pamätihodností, prírodných krás, či rôznych fakultatívnych výletov. V tomto prípade je výber tej správnej destinácie trochu obmedzený. Niektoré strediská totiž ponúkajú len málo takýchto zážitkov. Ak si však na ne potrpíte, a nechcete sa ich vzdať, vyrazte tento rok do Grécka. Táto bájna krajina spolu so svojimi ostrovmi ponúka oddych pre každého – „lenivcov“, rodiny s deťmi ale aj aktívnych hľadačov historických pokladov. Grécko je známe najmä vďaka svojej dlhoročnej histórií. Táto časť Európy opradená mýtmi je ideálnym oddychom aj pre Vás. Nadchnite sa pre nádhernú neporušenú prírodu, krásne historické miesta a samozrejme dych vyrážajúce pláže. Ochutnajte známy grécky jogurt či morské plody domácej kuchyne.

Grécko Vás pohltí celkom a veľmi rýchlo. Stačí málo a vryje sa Vám do srdca. Oddychujte podľa vlastných predstáv, či už pri šálke gréckej kvalitnej kávy, alebo návštevami historických miest. Aj ak dávate prednosť aktívnemu oddychu, musíte občas vypnúť. Zoberte si pre každý prípad aj pútavú knihu, tá spríjemní aj inak nudné chvíle pri opaľovaní sa na pláži.

Aby ste navštívili všetky miesta, ktoré chcete všetko si dobre naplánujte. Vyberte tie, ktoré Vás lákajú najviac, na všetky by ste potrebovali viac než len jedno leto. Na dovolenke Vám nesmie chýbať praktická kabelka. Zmestíte do nej všetko potrebné.