navod10 005Teplé dni nám vystriedali chladnejšie a prišiel čas začať naše detičky teplejšie obliekať. Naše staršie deti, hoci už bežkajú, si ešte stále rady posedia aj v kočíku počas prechádzok. Možno aj vás rozčuľuje počas zimných dní deka, ktorú podkladáte pod dieťa a stále sa zošuchuje. Ja som to vyriešila tak, že som z deky ušila podložku do kočíka, je to vlastne akoby zimná alternatíva tej letnej z nylonu.

Čo budete potrebovať: 1 ks detská deka, vatelín, suchý zips, šijací stroj, nožnice

Ako na to:

navod10 001

Deku preložte na dve polovice. Na deku rozprestrite vašu podložku z kočíka a po vonkajšej línii vystrihnite rovnaký tvar ako má vaša podložka. Nechajte asi 2cm prečnievať na zahnutie.
navod10 002

K zadnej časti z vonkajšej strany prišite suchý zips presne na tie isté miesta ako máte na originálnej podložke. Nezabudnite, že musíte dať rovnakú časť suchého zipsu, aby ste diely spojili :-)
navod10 003

Na vatelín priložte jeden diel a vystrihnite rovnako veľký diel vatelínu. Na vatelín položte oba diely podložky lícom k sebe, prišpendlite si všetko dokopy a zošite. Spodnú časť nechajte otvorenú.
navod10 004

Teraz všetko obráťte lícom dovnútra, vatelín bude vo vnútri. Spodný diel si našpendlite dokopy a zošite. Potom celú podložku oblemujte asi vo vzdialenosti 5cm od okraja na zafixovanie a tiež kvôli krajšiemu vzhľadu. Takisto prešite v mieste, kde sa podložka bude lámať medzi operadlom a sedadlom. Podložka je pripravená na používanie.