Každý z nás si chce zariadiť svoj byt a urobiť ho tak pohodlným, ako je to len možné. Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré sa o to pravé pohodlie a komfort postarajú, je kvalitná pohovka. Dobrá pohovka je potrebná v každom dome – zvyšuje nielen pohodlie, môže ubytovať vašich hostí a v prípade potreby sa prispôsobovať aktuálnym podmienkam. Napríklad aj rodine s malými deťmi. 

V takomto prípade je potrebné si kúpiť takú pohovku, ktorá bude najlepším riešením pre uspokojenie potrieb všetkých členov rodiny. V našom článku sa preto zameriame na to, ako si vybrať pohovku pre veľkú rodinu, ktorá zvládne aj to najväčšie zaťaženie a nebudete ju musieť o niekoľko mesiacov meniť. 

Dôležité je, aby ste si dali pozor na tieto parametre.

Rozmery

Najprv musíte vyhodnotiť veľkosť miestnosti, do ktorej chcete nainštalovať tento skvostný  kus nábytku. Pre veľké byty si môžete vybrať modulárny dizajn. Stredobodom pozornosti tak bude rovná alebo rohová pohovka, ktorú doplnia kreslá alebo taburet. Mnohé moderné modely sedacích súprav sú už vybavené integrovanými policami, hudobným centrom, alebo minibarom. 

Ak máte stredne veľký byť so špecificky riešením interiérom, vytvoriť si samostatný relaxačný priestor môžete s pomocou sedačiek na mieru. Kompaktné riešenie do každého priestoru a pre všetkých členov rodiny. 

Rám a výplň

Rámu nábytku sa musí venovať osobitná pozornosť alebo skôr materiálu, z ktorého je vyrobený. Je lepšie si vybrať tie pohovky, ktoré majú rám z prírodného dreva alebo kovu. Najodolnejšie sú dub, buk a borovica. Výplň by sa mala vyberať na základe toho, ako často a prečo chcete nábytok používať. 

Ak bude slúžiť sedačka ako posteľ, odporúča sa venovať pozornosť pružinovej jednotke, pri pohovke je zasa dôležitá dobrá polyuretánová pena. Všetky výplňové materiály musia mať najvyššiu kvalitu, len potom vám produkt vydrží naozaj dlho.

Čalúnenie

Vzhľad tohto nábytku závisí  aj od materiálu na jeho čalúnenie. Tkanina musí byť pevná a odolná proti opotrebeniu, pričom musí byť dobre čistená. Ak máte doma malé deti a domáce zvieratá, potom je lepšie viac investovať do odolnejších štruktúr, alebo sa naopak uspokojiť s nižšou kvalitou, pri ktorej ste si vedomí, že ju o niekoľko rokov budete musieť vymeniť. 

Na zlepšenie ochrany sa v rodine s malými deťmi tiež odporúča používať špeciálne kryty. Ľahko sa čistia a chránia čalúnenie pred prachom a nečistotami. Prehozy môžu zachrániť gauč pred nehodou a navyše mu dodajú originálny vzhľad, ktorý stačí obmieňať s malými vankúšmi. 

Komfort

Pohovka je miestom, kde si celá rodina oddýchne a strávi veľa času. Preto by jednou z jej hlavných vlastností malo byť poskytovanie pohodlia, ktoré môžu zvýšiť aj kvalitné žalúzie. Pred nákupom musíte určite zhodnotiť, ako dobre nábytok podporuje chrbát a či je na ňom sedieť a ležať naozaj pohodlné. 

Ak sa chystáte používať pohovku ako prístelku, musíte skontrolovať plynulosť transformačného mechanizmu. 

Design

Pri výbere dizajnu pohovky by ste sa mali riadiť podľa svojho vkusu a štýlu miestnosti, v ktorej plánujete inštaláciu tohto nábytku. Rohová pohovka je vhodnejšia do miestnosti vyrobenej v modernom, minimalistickom štýle alebo v high-tech štýle. Klasik si môže vybrať rovnú líniu, ktorú vždy jednoducho obmení kreslami a originálnym TV stolíkom.

Cena

Náklady na výrobok závisia samozrejme aj od toho, aká kvalita sa skrýva v materiáloch a výrobných postupoch. Vďaka širokému sortimentu a obrovskému trhu si ale podľa svojich požiadaviek určite nebudete mať problém vybrať. Nezabudnite si ale zadefinovať všetko čo pre seba a svoju rodinu chcete. 

Jasná definícia toho, čo je pre vás na gauči najdôležitejšie, vám pomôže vybrať ten správny produkt, ktorý uspokojí potreby všetkých.