salasPri návšteve Spišského hradu vám určite neujde upútavka na blízky Spišský salaš. Pri ceste na Spišský hrad smerom od Levoče vás po pravej strane prekvapí veľké priestranstvo plné detských preliezačiek. Určite aspoň kvôli deťom si to nenecháte ujsť. A pokiaľ máte chuť na nejakú slovenskú špecialitu, tak toto je to pravé miesto pre vás.

Smerové tabule vás nasmerujú na parkovisko pod salašom, alebo môžete vyjsť autom vyššie a odparkovať na lúke, alebo ak si nájdete miesto, tak aj pred salašom priamo. Areál má niekoľko budov, je tam aj ubytovacia časť, aj reštaurácia s terasou.

salas1V jedálnom lístku nájdete typické slovenské jedlá a rôzne nápoje. My sme chceli vyskúšať viac jedál a tak sa na našom stole objavili bryndzové pirohy, bryndzové halušky, baranina s haluškami. Možno aj z dôvodu veľkého množstva ľudí (bola nedeľa a krásny slnečný deň) im dosť dlho trvalo, kým nám porcie doniesli. A trošku nás (teda hlavne môjho manžela) sklamala veľkosť porcií.

Takže celkové hodnotenie si toto pekné miestečko ako stvorené na detské bláznenie vyslúžilo odo mňa známku 9 z 10 kvôli tým porciám, i keď chuťovo bolo všetko výborné.

Foto: http://www.spisskysalas.sk